Zolitūdes traģēdijā bojāgājušās tēvs: Nauda nespēj atsvērt zaudējumu

Komentāri

No vienas puses, daļa no cietušajiem garās tiesvedības beigas nesagaidīs, no otras – naudā cilvēka dzīvību novērtēt nevar – tik emocionāli smaga izšķiršanās – slēgt vai neslēgt vienošanos ar Maximu – tagad sagaida upuru ģimenes.

Broņislavs Skrinda traģēdijā zaudēja meitu un tagad viens audzina mazbērnus. 100 000 eiro aizgājušos aizmirst nepalīdzēs, tā saka sirmais kungs.

Zolitūdes traģēdijā bojāgājušās tēvs Broņislavs Skrinda:

Neko neatsver, tā ir tikai tāda atpirkšanās bišķi, ka viņi kaut ko darījuši, ja būtu iespēja neko nedarīt, kā citi neatzīt sevi par vainīgiem, tad neviens no apsūdzētajiem sevi neskaitīja par vainīgu, viņiem tiesā uzdeva jautājumu – jūs skaitāt sevi par vainīgiem, nē, kompensāciju maksāsiet, nē, te viss izteikts.

Latvijas tiesās šobrīd atrodas vairāk nekā 40 civillietu, kurās Zolitūdes traģēdijas upuri prasa no atbildētājiem, tostarp uzņēmuma Maxima Latvija, kompensācijas, kas kopsummā sasniedz miljardus eiro. Vienā no lietām, kurā nolēmums vēl nav stājies spēkā, pirmās instances tiesa likusi Maximai maksāt 75 000 eiro lielu kompensāciju, kas ir mazāka nekā paredz vienošanās, šodien īpaši sasauktā preses konferencē skaidroja cietušo pārstāvis.

No vienas puses 100 000 eiro, no otras puses – prasības neuzturēšana civillietās daļā pret Maximu, tāda ir vienošanās būtība. Ja to slēgtu visu 54 bojāgājušo ģimenes, Maximai tas izmaksātu 5,4 miljonus eiro.

Slēgt vienošanos brīvprātīgi var visas bojāgājušo ģimenes. Advokāts Aldis Gobzems lietās pārstāv vairāk nekā pusi no tām.

Traģēdijas upuri lūdz publiski neminēt, cik liels viņu skaits piekrituši saņemt naudu no Maximas. Biedrības Zolitūde 21.11. atbalsta gan tos, kas slēgts vienošanos, gan tos, kas neslēgs.

Vienošanās, no kurām pirmās jau ir noslēgtas, jāatbalsta visai upura ģimenei – vecākiem, bērniem, laulātajiem. Ikviens no ģimenes vienošanos var bloķēt. Tikmēr pagaidām cietušo pārstāvji ar Maximu nav atraduši mehānismu, kā vienoties ar tiem, kas traģēdijā guva fiziskus ievainojumus.

Upuru ģimeņu slēgtās vienošanās ar Maximu neietekmēs Zolitūdes traģēdijas krimināllietas izskatīšanu, kā arī civillietas daļās pret SIA Homburg Zolitude. Cietušo pārstāvji būtu gatavi runāt par līdzīga veida vienošanos arī ar šo uzņēmumu, taču pagaidām no tā atsaucība nav gūta.

Video: LNT Ziņu sižets

Lasi vēl