Zolitūdes tiesvedība uz “naža asmens”: ja ilgstoši slimos kāds no jaunā sastāva, lieta apstāsies

2 komentāri

Pārdaugavas tiesa nepiekrīt kritikai, ka Zolitūdes prāva tiek novilcināta. Nākamā tiesas sēde plānota 26. novembrī, un tā notikšot neatkarīgi no tā, vai darbā būs atgriezusies sasirgusī tiesnese, kuras darba nespējas dēļ process pašlaik ir iestrēdzis. Viņu varētu aizvietot ar rezerves tiesnesi.

Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa īpaši sasauktajā preses konferencē noliedza kritiku par gauso Zolitūdes traģēdijas krimināllietas virzību, turklāt, tiesas ieskatā, “atsevišķas personas” mēģina vairot savu pozitīvo publicitāti uz cietušo rēķina, tādējādi maldinot sabiedrību.

Kuras personas konkrēti spodrina savas spalvas uz nelaiķu rēķina, tiesneši neprecizēja, liekot katram izdarīt secinājumus pašam. Tiesa atzina, – lietas izskatīšana buksē, bet prognozes esot optimistiskas.

“Tiesas priekšsēdētāja ir izvērtējusi, cik nav notikušas sēdes. Kopā tās ir 20! Šķiet skaitlis liels, jā, visiem gribētos, lai iet raitāk nekā līdz šim,” saka Pārdaugavas tiesas priekšsēdētāja Adrija Buliņa.

Savukārt tiesnesis Erlens Ernstons norāda: “Raugoties tiesas sastāvam pozitīvi nākotnē, pieļaujam, ka krimināllieta pirmās instances tiesā varētu tikt iztiesāta 2020. gada pirmajā pusē.”

Vairākas sēdes atceltas, jo ilgstoši slimo tiesnese Dzintra Zemitāne, visticamāk, tuvākajā laikā viņa neatgriezīsies darbā. Zemitāni nākamajā tiesas sēdē 26. novembrī varētu aizstāt ar rezerves tiesnesi, kas šajā gadījumā būtu tiesnese Anita Grāvīte. Tiesneši atzīst, ka ar ilgstoši sasirgušo kolēģi komunikācija ir neveiksmīga.

“Ņemot vērā līdzšinējo komunikāciju ar tiesnesi Zemitāni un to, ka tiesas priekšsēdētāja nesaskata pamatu ilgāk gaidīt un paļauties uz iespējamo atgriešanos, šāds lēmums tiks pieņemts,” bilst Buliņa.

Tiesas process var apstāties pilnībā, ja pēkšņi saslims vai kādu citu iemeslu dēļ no lietas aizies kāds no tiesnešu “jaunā trijnieka”. Šādā gadījumā optimistiskie plāni par raito lietvedību būs norakstāmi.

“Plānotā vai neplānotā darba nespējā, ilgstoši. Nu, tad jautājums, ka process var apstāties uz ilgu laiku! Nav vairs mums rezerves tiesneša, ko vietā iecelt,” norāda Ernstons.

Tiesnesis uzsver, ka ilgtermiņā šādas tieslietu sistēmas nebūšanas varētu atrisināt tikai ar izmaiņām likumos.

2 komentāri