Par nenojaukto namu Zolitūdes traģēdijas vietā sūdzas Nīderlandes karalim

1 komentārs

Zolitūdes traģēdijā bojāgājušo tuvinieki Nīderlandes vēstniecībā iesniedza šīs valsts karalim un citām augstākā ranga amatpersonām adresētu vēstuli. Tajā viņi norāda uz domstarpībām ar uzņēmumu “Homburg Zolitūde”, no Nīderlandes vēstniecības Rīgā ziņo TV3 žurnālists Guntis Meisters.

Vēstule Nīderlandes karalim iesniegta, jo biedrības ”Zolitūde 21.11” pārstāvji nevar atrast kompromisu ar uzņēmumu ”Homburg Zolitūde” vadību par piemiņas vietas izveidi traģēdijas vietā. Biedrība ir noskaidrojusi – uzņēmumā ”Homburg” naudu ir investējuši astoņi simti Nīderlandes pilsoņu.

Ar vēstniecībā nodotās vēstules starpniecību Zolitūdes traģēdijā bojāgājušo tuvinieki vēlas informēt Nīderlandes sabiedrību par firmas ‘Homburg” nevēlēšanos nojaukt tur esošo daudzstāvu māju.

Cietušie cer, ka Nīderlandes valdība un pilsoņi sapratīs sāpes Latvijā un iestāsies par piemiņas vietas izveidi un ēkas nojaukšanu, ziņo G. Meisters.

”Homburg Zolitūde” pieder Zolitūdē sabrukušajam veikalam “Maxima” blakus esošā daudzdzīvokļu māja, kā arī zem lielveikala izbūvētā pazemes stāvvieta. “Homburg” īpašumu pagaidām vēl netiek jaukti nost.

Bojāgājušo tuvinieki traģēdijas vietā vēlas redzēt parku, savukārt viņiem ir informācija, ka ēkas saimnieki būvi plāno saglabāt. Ēkas un stāvvietas īpašnieki ”Homburg Zolitūde” sadarboties nevēlas, informē biedrības ”Zolitūde 21.11”.

TOP komentāri

  • Anzzz
    0 0 0

    Anzzz

    Es īsti nesaprotu! Kāds sakars ir ēkai ar Maxima sabrukšanu? Ko dos fakts, ja tiks nojaukta šī ēka?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl