Znotiņa samaksājusi 100 eiro naudas sodu par amatu savienošanas pārkāpumu

5 komentāri
Znotiņa samaksājusi 100 eiro naudas sodu par amatu savienošanas pārkāpumu
EVIJA TRIFANOVA, LETA

Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) priekšniece Ilze Znotiņa ir samaksājusi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) piemēroto 100 eiro sodu par valsts amatpersonas amata savienošanu ar aizliegtu amatu privātā komercsabiedrībā.

Znotiņa paziņojumā presei raksta, ka viņa atvainojas sabiedrībai par savu rīcību, pārkāpjot normatīvajos aktos noteikto valsts amatpersonu amatu savienošanas kārtību, valsts amatpersonas deklarācijā nenorādot savā uzņēmumā ieņemamo valdes locekles amatu.

“Es dziļi atvainojos visai sabiedrībai kopumā un katram tās pārstāvim atsevišķi par savu rīcību, valsts amatpersonas deklarācijā nenorādot savā SIA ieņemamo valdes locekles amatu. Apzinoties, ka vienmēr esmu iestājusies par caurskatāmu un likumīgu rīcību ikvienas amatpersonas darbā, es pilnībā atzīstu savu pārkāpumu un vainu sabiedrības priekšā,” paziņojusi Znotiņa.

Znotiņa tomēr akcentē, ka SIA “Katre”, amatu kurā viņa nebija norādījusi, saimnieciskā darbība ir pārtraukta kopš 2014. gada, taču tās darbība saskaņā ar Uzņēmuma reģistra noteikumiem atjaunojusies automātiski.

Znotiņa atzīst, ka viņai kā juristei, stājoties atbildīgajā Finanšu izlūkošanas dienesta priekšnieces amatā, bija jāpārliecinās gan par atbilstību likuma “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” normām, gan par sava uzņēmuma darbību un attiecīgi jārīkojas, likvidējot uzņēmumu.

Znotiņa, sākot uzņēmuma likvidācijas procesu, sevi iecēla par likvidatoru, uzskatot, ka uzņēmumā visos tā darbības posmos ir jādarbojas ar to saistītajām personām.

FID vadītāja akcentē, ka pārkāpums izdarīts bez nodoma, bet atzīst KNAB pieņemto lēmumu par taisnīgu un 28. septembrī ir pilnībā samaksājusi piemēroto sodu. KNAB aģentūrai LETA apstiprināja, ka Znotiņa samaksājusi 100 eiro sodu.

Jau ziņots, ka KNAB veica pārbaudi par Znotiņas amatu savienošanas atbilstību likuma “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” normām un 16. septembrī pieņēma lēmumu Znotiņu saukt pie administratīvās atbildības.

Znotiņai bija tiesības KNAB lēmumu pārsūdzēt KNAB priekšniekam Jēkabam Straumem.