Zivju pārstrādes uzņēmums darbiniekus atstāj bez algas

0 Komentāru
Zivju pārstrādes uzņēmums darbiniekus atstāj bez algas
(Foto: LETA)

See Food Production ražoja zivju pārstrādes produktus, ka bija paredzēti ārzemju tirgiem. Taču tagad uzņēmums ir slēgts un algas darbiniekiem nav samaksātas.

Kā stāsta bijusī uzņēmuma darbiniece Sandra, tad pēc atlaišanas uzņēmums sācis rīkoties negodprātīgi. ”Viņi mums sāka stāstīt visādas pasakas. Vadība teica – saņemsiet savas algas, prēmijas, visu  jums samaksās 15. oktobrī. Parakstiet tikai papīrus. Sliktākajā gadījumā tikai nedēļas trīs, četras un mēs sāksim strādāt,” stāsta Sandra. Pagājis jau mēnesis, taču 400 eiro, ko uzņēmums palicis parādā, tā arī nav samaksāti.

Bez tabu sazvanīt uzņēmuma īpašnieku, Dānijas pilsoni neizdevās, savukārt no rūpnīcas teritorijā viņus neielaida. Vienīgais uzņēmuma pārstāvis, ar ko Bez tabu izdevās sazināties, ir uzņēmuma bijusī Seafood Productions finansu direktore Baiba Sloka,. Viņa norāda: ”Arī es esmu atlaista. Arī man nav izmaksāta alga. Manos darba pienākumos ietilpa dokumentu parakstīšana. Visiem tika paskaidrots, kāpēc nav darba. Tāpēc, ka izejviela ir dārgāka par gatavo produkciju. Mēs nevaram ražot un pirkt izejvielas. Tā ir bijis katru gadu. Bet tik ilgu laiku ir tās dārgās izejvielu cenas ir pirmo reizi. Uzņēmuma īpašnieks nolēma, ka ir jāizdara šāds manevrs.”

Ir saprotams, ka par šādu ”manevru” nav sajūsmā bez iztikas līdzekļiem palikušie. Turklāt uzņēmuma bijušie darbinieki stāsta, ka saražotā produkcija ir aizvesta un acīmredzami pārdota. Bet kur palikusi nauda un algas – neviens nezina.

0 Komentāru