“Ziniet, mums visas vajag!” Asinsdonoru centrā krājumi gandrīz nekad nav pietiekoši

1 komentārs

Latvijā būtiski palielinās atkārtoto donoru skaits. Katru gadu donoru pulkam pievienojas arī jauni ziedotāji. Tomēr asins krājumi gandrīz nekad nav pietiekoši.

Pašlaik trūkst gan negatīvās, gan pozitīvās nultās grupas asinis, kā arī A rēzus negatīvās asinis. Iztrūkums izveidojies tāpēc, ka slimnīcām pēc tām bijis liels pieprasījums. Lai papildinātu asins krājumus, Asinsdonoru centra autobuss katru pirmdienu gaida ziedotājus pie Dailes teātra, bet citās nedēļas dienās – pie lielākajiem tirdzniecības centriem un regulāri dodas arī izbraukumos pēc uzaicinājuma. Šonedēļ uz Donoru busiņu bija atnākuši arī tādi, kas asinis ziedoja pirmo reizi.

Olga
Donore

Pirmo reizi ir savāda sajūta, jo ea nezinu ko sagaidīt no šī procesa. Bet es ceru, ka būs labums no tā. Ir īpaši, ja man ir reta asins grupa.

Olga Kolesnikova
Medmāsa

Jūs ziniet, mums visas vajag. Pati retākā ir AB 4 rezus negatīva. Tā ir tāda retāka asins grupa.

Donoru centra statistika liecina, ka katru gadu apmēram 8500 cilvēku asinis nodod pirmo reizi. Kopumā Latvijā ir gandrīz 33 000 donoru.

TOP komentāri

  • Daiga Lin
    0 0 0

    Daiga Lin

    ieteiktu donoru centros pārskatīt iespējas ziedot asinis. kamēr Latvij sūta mājup ziedot-gribētājus, jo vēnas par mazu vai šauru-tikmēr ārzemēs šos pašus pieņem..tikai dur citās vietās..kur vēnas lielākas...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl