“Ziniet, mums visas vajag!” Asinsdonoru centrā krājumi gandrīz nekad nav pietiekoši

1 komentārs

Latvijā būtiski palielinās atkārtoto donoru skaits. Katru gadu donoru pulkam pievienojas arī jauni ziedotāji. Tomēr asins krājumi gandrīz nekad nav pietiekoši.

Pašlaik trūkst gan negatīvās, gan pozitīvās nultās grupas asinis, kā arī A rēzus negatīvās asinis. Iztrūkums izveidojies tāpēc, ka slimnīcām pēc tām bijis liels pieprasījums. Lai papildinātu asins krājumus, Asinsdonoru centra autobuss katru pirmdienu gaida ziedotājus pie Dailes teātra, bet citās nedēļas dienās – pie lielākajiem tirdzniecības centriem un regulāri dodas arī izbraukumos pēc uzaicinājuma. Šonedēļ uz Donoru busiņu bija atnākuši arī tādi, kas asinis ziedoja pirmo reizi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Olga
Donore

Pirmo reizi ir savāda sajūta, jo ea nezinu ko sagaidīt no šī procesa. Bet es ceru, ka būs labums no tā. Ir īpaši, ja man ir reta asins grupa.

Olga Kolesnikova
Medmāsa

Jūs ziniet, mums visas vajag. Pati retākā ir AB 4 rezus negatīva. Tā ir tāda retāka asins grupa.

Donoru centra statistika liecina, ka katru gadu apmēram 8500 cilvēku asinis nodod pirmo reizi. Kopumā Latvijā ir gandrīz 33 000 donoru.

TOP komentāri

  • Daiga Lin
    0 0 0

    Daiga Lin

    ieteiktu donoru centros pārskatīt iespējas ziedot asinis. kamēr Latvij sūta mājup ziedot-gribētājus, jo vēnas par mazu vai šauru-tikmēr ārzemēs šos pašus pieņem..tikai dur citās vietās..kur vēnas lielākas...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl