Komentāri
Zinātnes bēres. Tā pētnieki dēvē to, kas notiek šajā nozarē Latvijā
Foto: F64

Zinātnes bēres – tik skarbi finansējuma trūkuma dēļ tiek raksturota situācija Latvijas pētniecībā. Kā tomēr šādos apstākļos sasniegt labus rezultātus? Par to piektdien diskutēs zinātnieki.

Zinātnieki iepriekš premjerei norādījuši, ka jau vairākus gadus netiek pildīts likums, saskaņā ar ko ik gadu finansējums zinātniskajai darbībai būtu jāpalielina par vismaz 0,15% no iekšzemes kopprodukta.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Taču šogad situāciju sarežģī fakts, ka vasarā beidzās iepriekšējā  perioda Eiropas Savienības projekti, bet nākamie gaidāmi tikai 2016. gada otrajā un trešajā ceturksnī. Līdz ar to veidojas finansējuma pārrāvums.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl