Zināms, ar ko mums visvairāk asociējas Latvija!

Pievienot komentāru
Zināms, ar ko mums visvairāk asociējas Latvija!
Foto: publicitātes foto

Tuvojoties valsts svētkiem, 18. novembrim, televīzijas kanāls LNT un portāls Skaties.lv aptaujā Man Latvija ir aicināja savus skatītājus un lasītājus atklāt, kas ir tie trīs lieli notikumi, tradīcijas un parādības, kas katram visvairāk asociējas ar Latviju. Aptauja, kurā piedalījās vairāki tūkstoši respondentu, ir noslēgusies un varam atklāt, kas aptaujas dalībniekiem veido savu sajūtu par Latviju.

Jāteic, ka aptaujas rezultāti ir pārsteidzoši tāpēc, ka lielais vairums aptaujā minējuši patiesi tradicionālas vērtības, kas tiek asociētas ar Latviju un tās iedzīvotājiem. Ko tas varētu nozīmēt – droši vien to, ka daudzkārt pieminētās vērtības nav tukši vārdi, bet tām ir zināms piepildījums. Bet laiks noskaidrot, kas tad visvairāk veido Latvijas sajūtu. Lūk, aptaujas Mana Latvija ir Top3!

Latvijas karogs

Foto: LETA

Foto: LETA

Latvijas karogs ir viens no Latvijas valsts atribūtiem un to pierāda arī aptauja – gandrīz puse aptaujas dalībnieku Latvijas karogu atzina kā vienu no galvenajām asociācijām par Latviju.

Dziesmu un deju svētki

Foto: LETA

Foto: LETA

Dziesmu un deju svētki ir iekļauti Latvijas Kultūras kanona vidū un par tiem teikts šādi: ”Dziesmu un deju svētki ir spēcīgākais, dzīvotspējīgākais, visaptverošākais Latvijas kultūras fenomens cauri laikiem.To raksturo nacionālās identitātes saglabāšana un konteksta apjausma vienlaikus, tradīcijas un jaunrades saplūsme – folkloras mantojums, kordziedāšanas, īpaši a capella, tradīcija ar vairāk nekā gadsimtu ilgu vēsturi un sava laika profesionālā mūzika.” Ko tur daudz piebilst – skaista tradīcija.

Tradīcijas

Foto: LETA

Foto: LETA

Latvju dainas, kokle, tautastērps, Lielvārdes josta, Dziesmu un deju svētki, Rudzu maize, Jāņi, kapu kopšana u.c.  – tās visas ir tradīcijas ar kurām pamatoti lepojamies.

… un nākamās septiņas svarīgas lietas, kas daudziem no mums veido Latvijas sajūtu.

Kopā būšana ar tuvajiem

Foto: LETA

Foto: LETA

Latvieši nav nekādi individuālisti un to pierāda šī aptauja – daudziem no mums tuvie cilvēki ir tie, kas asociējas ar Latviju.

Dzimtene – vismīļākā un vienīgā

Foto: LETA

Foto: LETA

Tieši tā – nav daudz dzimteņu. Tā ir viena un tāpēc īpaša.

Rupjmaize

Foto: LETA

Foto: LETA

Tieši rupjmaizi aptaujas dalībnieki atzinuši kā nozīmīgāko no mūsu kulinārajām vērtībām.

Krāšņākie četri gadalaiki

Foto: LETA

Foto: LETA

Skaisti, aizraujoši, krāšņi un dažādi – tādi ir mūsu gadalaiki.

Meži

Foto: LETA

Foto: LETA

Latvija bez mežiem būtu pilnīgi cita zeme, tāpēc meži pamatoti atzīta par vienu no lielajām Latvijas vērtībām.

Jūras krasts

Foto: LETA

Foto: LETA

Iespējams, tā ir mūsu pašu – latviešu meditācija -, bet pastaiga gar jūras krastu vai mežu mums ir svarīga.

Senču lauku mājas

Foto: LETA

Foto: LETA

Lauku mājas – tā ir klasiska Latvijas lauku ainava un vērtība, kas mums ir svarīga, jo tieši ar turieni daudziem no mums saistās brīnišķīgas atmiņas.

… un citas mūsu vērtības

Mana dzimtā pilsēta, tautasdziesmas, mūsu vēsture, Lielvārdes josta, mūsu cilvēki, likteņupe Daugava, draugi, pirtī iešana, sēņošana, Vecrīga, bērzu sulas, Laimas šokolāde, dzintars, vārda dienas, dārzu labumi, Ventas rumba, zelta rudens Siguldā, Kolkasrags, ticējumi, Nēģu svētki.

Kā jau redzams no aptaujas rezultātiem, katram no mums ar Latviju asociējas dažādas lietas, taču priecē, ka beigu beigās tās veido mūsu visu kopējo priekšstatu par mūsu zemi un valsti – dažādu un tajā pašā laikā vienotu!

Sveicam valsts svētkos!

Lasi vēl