“Zīļuks”, “Sūnu ciema zēni” un citas bērnības klasikas – Rīgā apskatāma izstāde, kas ikvienam ļaus atgriezties bērnībā

Pievienot komentāru

Ceturtdien, 11. oktobrī, Rīgas Centrālajā bibliotēkā tiks atklāta Latvijas valsts simtgadei veltīta ceļojoša latviešu autoru bērnu grāmatu izstāde projektā “100 grāmatas bērniem”.

Izstādē varēs apskatīt katrā no Latvijas simtgades gadiem izdotās bērnu grāmatas.

Kā intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” pastāstīja Rīgas Centrālās bibliotēkas projektu vadītāja Ilze Apine, izstādē apskatāmas Latvijā izdotas un latviešu rakstnieku sarakstītās grāmatas. Bez tam izstādes veidotāji parūpējušies par to, lai ikvienam ir iespēja iepazīt pēc iespējas vairāk autoru darbus.

Savas bērnības grāmatas izstādē varēs redzēt vairāku paaudžu cilvēki. Tās ir grāmatas, kas pieaugušajiem raisīs personiskas izjūtas un atmiņas par savu bērnību. Savukārt bērni līdzās pašu lasītajām grāmatām ieraudzīs tās, kas tapušas gadu desmitiem pirms viņu dzimšanas, grāmatas, ko lasījuši tēti, vectētiņi un vecvectētiņi.

Izstādē būs redzami gan latviešu literatūras klasiķu – Raiņa, Aspazijas, Kārļa Skalbes Annas Brigaderes u.c., gan padomju laika klasiķu – Annas Sakses, Zentas Ērgles, Žaņa Grīvas u.c., gan mūsdienu autoru – Ineses Zanderes, Valda Rūmnieka, Jura Zvirgzdiņa, Māras Cielēnas un citu darbi.

Izstāde atklāj arī dažādu laikposmu grāmatizdevniecības īpatnības – gan bagātīgi un krāšņi noformētos un ilustrētos pagājušā gadsimta 20. un 30. gadu iespieddarbus un mūsdienu bērnu grāmatu mākslas paraugus, gan kara un pēckara, kā arī pārejas laika askētiskos izdevumus.

Grāmatu kolekcijā ir gan dāvinājumi, gan antikvariātos un no privātpersonām iegādātas grāmatas, gan izdevumi no RCB un filiālbibliotēku krājuma.

Projektu finansē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvalde, un tas tiek realizēts Latvijas valsts simtgades Rīgas pilsētas pasākumu un projektu apakšprogrammas 2017.- 2021. gadam ietvaros.

Iecerēts, ka ceļojošā izstāde “100 grāmatas bērniem” tiks eksponēta Rīgas un Latvijas bibliotēkās un skolās.

Izstādi papildina eksponēto grāmatu katalogs ar īsu aprakstu par autoriem.

Lasi vēl