Komentāri

Latvijā sadalītas vairāku sabiedrisko organizāciju un ASV vēstniecības iedibinātās balvas, kas tiek piešķirtas par ieguldījumu cilvēku izaugsmē Latvijā. Nominācijā par sociālo atbildību balvu saņēma Zigmunds Zaļenko no Brocēniem. Viņš pats viņš sevi sauc par remonstrādnieku. Bet viņa darbus žūrijas novērtējusi pat augstāk par citiem labiem darbiem- piemēram, miljona ziedojumu bērnu slimnīcai.

Darbadienas Zigmunds Zaļenko pavada remontējot visu, kas salūzt Brocēnu bērnudārzā un jauniešu centrā. Un tā vietā, lai nedēļas nogalē zvilnētu uz dīvāna, viņš nu jau sesto gadu pēc kārtas nodod savas iemaņas novada bērniem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Pats esmu gājis jauno tehniķu stacijā, dažādos pulciņos. Un tagad tas nav, gribas to atjaunot. Jo ir tikai dziedātāji un dejotāji. Nav mums pārējo. Kosmonautu,” smejoties saka Zigmunds. “Es uz to izeju, kad tas bērns iemācās slīpēt un zāģēt un radīt to ko viņš grib radīt.”

Zigmunds ir cilvēks ar zelta rokām. Kaut kur padzirdējis interesantu ideju, viņš uzreiz grib to īstenot tepat Brocēnos, un vēlams arī iesaistot bērnus. Tā pirms dažiem gadiem vasaras nometnē tapusi kukaiņu viesnīca – koka būdiņa, kurā izurbti neskaitāmi caurumi, lai kukaiņiem būtu kur pārziemot. Tādējādi bērni ne tikai iemācās strādāt ar darbarīkiem, bet apgūst arī bioloģiju. Kukaiņu viesnīcai sekojusi putnu viesnīca – 80 putnu mājiņas, ko izgatavojuši jauniešu centra apmeklētāji.

“Viņi ir pēc parametriem kā jātaisa būri mušķērājiem, strazdiem. Nu tas ir eksperiments. Kā Māris Olte teica – te varēs pārbaudīt, vai orniologu zināšanas ir patiesas,” viņš stāsta.

Brocēnos visi jau zina, ka vecās mēbeles nevajag mest ārā. Jāpasauc Zigi, kurš atbrauks, izjauks un paņems pārstrādei. Tā tapušas, piemēram, spēļu virtuves četrās bērnudārza grupiņās. Arī jauniešu centrā manāmi meistara pieskārieni – piemēram, no avīzēm un lakas tapusī jauniešu centra virtuvītes grīda. Tomēr jauniešiem, protams, vislabāk patīk autotrase un sacensības.

Ripo auto sacensības ir Brocēnu novada bērnu jaunākā aizraušanās. 10 metrus garo trasi palīdzējuši izveidot vairāki uzņēmumi un pašvaldība. Vissarežģītākā daļa bijis fotofinišs, kas ar precizitāti līdz sekundes simtdaļai nosaka uzvarētāju. Mašīnītes gatavo paši bērni un tā ir vesela māksla. Ātrumu nosaka svars, riteņu asu biezums un purngala forma. Brocēnu trases rekords pagaidām ir 1,72 sekundes, bet regulāri notiek sacensības starp novadiem, kurās rekordi tiek pārsisti.

Visas jauniešu aktivitātes Zigmunds vada brīvprātīgi bez atlagojuma. Tādēļ nupat viņš apbalvots ar balvu “Cilvēka izaugsmei”, ko pasniedz vairākas sabiedriskās organizācijas, ASV vēstniecība un Valsts prezidents.

Foto

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl