Ziemassvētku lielākā “sāpe” jeb pārēšanās… Uztura speciālisti piedāvā risinājumus!

Komentāri

Svētki ir tas laiks, kad cilvēki atļaujas vaļības un uzturā vairāk patērē gan dažādus ēdienus, gan alkoholiskos dzērienus. Lai pēc svētkiem iedzīvotājiem nebūtu jāsaskaras ar veselības problēmas pēc pārmērīgas ēšanas un alkohola patēriņa, speciālisti iesaka visu lietot ar mēru un pēc iespējas vairāk kustēties.

Svētku galda saturs gadu no gadu daudzās ģimenēs bieži paliek nemainīgs un tradicionāls. Šī ir tā reize, kad cilvēki atļaujas arī aizmirst par veselīgu uzturu un patērē vairāk nekā parasti. Speciālisti norāda, ka svētku reizēs cilvēkiem nevajadzētu darīt pāri savam organismam, lai pēc tam ilgi nebūtu jāatkopjas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Lai ēdiens nesastāvētu tikai no daudz cūkgaļas un kartupeļiem, bet lai būtu arī klāt dārzeņi, ziemā tie varētu būt ļoti jauki grilēti vai cepeškrāsnī gatavoti. Tāpat mēs varam skatīties arī kādi ir šī salduma izvēle. Kūkas un konditoreja ir ļoti dažādi, tie ,protams, būs saldi, jo tas būs saldais ēdiens, bet tas varbūt mazāk trekns un tāpat veselīgs. Un bez šaubām, kas ir pats galvenais, nu kustēties, piecelties no galda saņemot mantiņu izpildīt dažādas aktivitātes,” teic dietoloģe Laila Meija.

Ārsti svētku laikā iesaka kontrolēt arī ar alkohola patēriņu, lai nebūtu jāpiedzīvo smagas paģiras, kā arī rekomendē tiem cilvēkiem kuriem ir problēmas ar alkohola atkarību pilnībā no tā atteikties.

“Ja otrā dienā ir paģiras, tad vistiešākais veids ir ceļš pie manis kā pie atkarību speciālista, narkologa. Jo tad, kad ir paģiras tad tas nozīmē, ka cilvēkam ir nopietnas problēmas ar alkohola atkarību. Ja tā ir saindēšanās, tad, protams, es nevarētu teikt, ka viņš ir atkarīgs, tad protams guļ, dzer tējas, vāri buljoniņu, dzer aspirīnu,” norāda Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centra Minesotas programmas vadītāja narkoloģe psihoterapeite Venita Dāve.

Latviešu tautas ticējumi vēsta, ka Ziemassvētkos galdā jāliek ir deviņi ēdieni, taču kā atzīst speciālisti tad visu vajag ar mēru, lai nesabojātu šos gada skaistākos svētkus.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl