Ziemas peldētāji jeb “roņi”. Kā skaidrot šīs trakās izpausmes milzu popularitāti?

Komentāri

Par spīti pavasarīgajam laikam, šīs nedēļas nogalē notiks Latvijas čempionāts ziemas peldēšanā, un šobrīd notiek intensīva gatavošanās šim pasākumam. Pēdējos gados ziemas peldētāju kustība mūsu valstī vēršas plašumā.

Kamēr daži ziemas peldētāji vēl pavingro, pirms iegremdēties ūdenī, Juris Bērziņš, “ronis” ar 10 gadu stāžu, jau sāk baudīt ziemas peldes. Pirmā reize bija spēcīga, viņš atminas, un šim pasākumam bija jānobriest.

Foto

Ik pa laikam, ja Jurim negadās pa rokai kāds āliņģis, viņš aplejas ar aukstu ūdeni. Savukārt Jānis Meijers “roņu” kustībā nokļuva pirms 6 gadiem, kad bija problēmas ar muguru. Paziņa bija ieteicis pievienoties ziemas peldētājiem, tā viss arī sācies. Kad Jānis stāsta, ka peldas ziemā āliņģī, cilvēki reaģējot pārsvarā pozitīvi.

Raitis Gultnieks ar ziemas peldēšanu uz “tu” ir gandrīz 20 gadus. “Roņiem” ūdens temperatūra + 2 grādi nešķiet auksta. Raitis ir arī vairāku Latvijas un pasaules čempionātu godalgoto vietu ieguvējs, arī viņš nedēļas nogalē piedalīsies 12. Latvijas ziemas peldētāju atklātajā čempionātā. Viņš atzīst, ka ziemas peldētāju Latvijā ar katru gadu ir vairāk.

Ziemas peldēšana nav tikai ātrums, tā esot arī norūdīšanā ikdienā. Lai saprastu, vai šī peldēšana ir pie sirds, tas jāizmēģina. Vislabāk to darīt pēc pirts apmeklējuma vai gaidīt pavasari. Iesācējiem ziemas peldētāji iesaka doties kontrastdušā un tikai pēc tam mēģināt savus spēkus āliņģī.

Video

Lasi vēl