Ziemai neraksturīgi augsta gaisa temperatūra saglabāsies arī turpmākajā nedēļā

0 Komentāru
Ziemai neraksturīgi augsta gaisa temperatūra saglabāsies arī turpmākajā nedēļā
PAULA ČURKSTE, LETA

Nākamās nedēļas sākumā laika apstākļi būs līdzīgi kā aizvadītajā nedēļa – gaidāms mākoņains un silts laiks ar nokrišņiem un brāzmainu vēju, informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Lai gan vēl pirmdien pūtīs lēns līdz mērens rietumu, dienvidrietumu vējš un būtiski nokrišņi nav gaidāmi, no otrdienas Latvijā pastiprināsies virs Atlantijas okeāna esoša ciklona ietekme – daudzviet līs, naktīs austrumos iespējams arī slapjš sniegs. Atsevišķos posmos ceļi būs slideni.

Piekrastes rajonos pastiprināsies dienvidu, dienvidrietumu vējš, kas brāzmās sasniegs 15-18 m/s. Gaisa temperatūra gan naktīs, gan dienās saglabāsies 0…+5° robežās, bet īpaši silta gaidāma trešdiena, kad termometra stabiņš rietumos pakāpsies pat līdz +8° atzīmei un pietuvosies 15. janvāra maksimālās gaisa temperatūras rekorda robežai (+9,7°). Arī ceturtdien saglabāsies nelieli nokrišņi un piekrastē pūtīs brāzmains vējš, kas dienā pierims. Gaisa temperatūra gan naktī, gan dienā nebūs zemāka par +3…+7°

Arī nedēļas izskaņā nokrišņi netiek prognozēti un dominēs lēns līdz mērens dienvidrietumu, dienvidu vējš. Naktīs, debesīm skaidrojoties, gaidāms arī neliels sals, termometra stabiņam noslīdot līdz -2° atzīmei, savukārt dienās gaisa temperatūra paaugstināsies līdz ierastajiem 0…+5°. Līdzīgi laika apstākļi saglabāsies līdz nākamās nedēļās sākumam.

0 Komentāru