Komentāri
Ziema pamazām pārņem Latviju! Sāk veidoties sākotnējās ledus formas upēs
Foto avots: LVĢMC

“Pazeminoties gaisa temperatūrai, sākusies sākotnējo ledus formu veidošanās Latvijas upēs,” informē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) informācija.

Gaisa temperatūrai kļūstot vēsākai, arī ūdens temperatūra ir pazeminājusies – Latgales upēs ūdens temperatūra ir 0–2°C, Vidzemes upēs 0–4°C, Zemgales upēs 1–3°C un Kurzemes upēs 1–5°C. Pazeminoties ūdens temperatūrai, pirmdien, 7. novembrī, daļā Vidzemes upju un daļā Latgales mazo upju novērojamas pirmās sākotnējās ledus formas – piesalas un sniega putra.

Meteorologi un hidrologi skaidro, ka oktobra trešajā dekādē stipro nokrišņu ietekmē upēs aizsākās ūdens līmeņa paaugstināšanās, un, piemēram, Daugavā posmā no Ullas Baltkrievijas teritorijā līdz Jēkabpilij kopš 25. oktobra ūdens līmenis līdz šodienai ir paaugstinājies par 58–95 cm. Savukārt Daugavas augštecē kopš 5. novembra ir aizsākusies neliela ūdens līmeņa pazemināšanās. Pārējās Daugavas baseina upēs gan Baltkrievijas, gan Latvijas teritorijā ūdens līmeņa pazemināšanās aizsākās 3.-4. novembrī.

Sagaidāms, ka tuvākajās dienās arī Daugavā Latvijas teritorijā ūdens līmenis pakāpeniski pazemināsies.

Arī Vidzemes upēs oktobra beigās bija vērojama ūdens līmeņa paaugstināšanās, kas turpinājās līdz 4.-6. novembrim. Kurzemes un Zemgales upēs vērojama līdzīga situācija, kur ūdens līmenis paaugstinājās līdz 4.-5. novembrim. Pašreiz, iestājoties vēsākam laikam, lielākajā daļā upju vērojama ūdens līmeņa pazemināšanās.

Lasi vēl