Komentāri
Ziema ir klāt uz palikšanu? Nākamnedēļ temperatūra varētu nokristies līdz pat -10 grādiem

Šajā nedēļas nogalē saglabāsies visai “ziemīgi” laikapstākļi, bet nākamās nedēļas sākumā gaidāma sniega segas palielināšanās.

Nedēļas nogalē – sestdien un svētdien – laikapstākļus noteiks aktīvs ciklons ar centru virs Dānijas. Sestdien, Latvijas teritorijai tuvojoties atmosfēras frontei, kas saistīta ar šo ciklonu, debesis aizklās mākoņi un pēcpusdienā galējos dienvidrietumu rajonos sasniegs plaša nokrišņu zona.

Naktī uz svētdienu un svētdien dienas laikā nokrišņu zona visā Latvijā nesīs sniegu, slapju sniegu, vietām dienas laikā iespējams arī lietus. Kopējais gaidāmais nokrišņu daudzums norāda uz to, ka lielā teritorijas daļā svētdienas nakts otrajā pusē un dienā sniega segas biezums palielināsies par 6-10 cm. Ciklona ietekmē pastiprināsies arī austrumu puses vējš, piekrastes rajonos svētdien brāzmās sasniedzot 15-19 m/s.

Foto


Nākamās darba nedēļas sākumā Latvijas teritoriju no dienvidiem sasniegs jau nākamais ciklons, kas nesīs tam raksturīgās laika parādības – palielinātu nokrišņu daudzumu un stipru vēju. Šī brīža prognozes norāda uz to, ka ciklona centrs otrdien šķērsos Latvijas galējos dienvidaustrumu rajonus un tā ietekmē lielā Latvijas daļā sniega segas biezums varētu palielināties vēl par 10-15 cm. Vējam iegriežoties no ziemeļu puses, maksimālais vēja ātrums brāzmās Rīgas līča piekrastē pārsniegs 20 m/s.

Nedēļas vidū un otrajā pusē aiz ciklona Latvijā ieplūdīs aukstāks gaiss, līdz ar to lielākajā teritorijas daļā gaisa temperatūra būs zemāka par 0° arī dienas laikā, bet atsevišķās naktīs termometra stabiņš noslīdēs līdz -10 grādu atzīmei. Šādi laika apstākļi nodrošinās jau izveidojušās sniega segas noturību, sevišķi Latvijas austrumos.

Nokrišņi nedēļas vidū uz neilgu laiku mitēsies, bet kopējā sinoptiskā situācija būs joprojām nepastāvīga, un šā brīža prognozes liecina, ka nedēļas beigās atkal gaidāms palielināts mākoņu daudzums un nokrišņi.

Lasi vēl