Ziema dzīvnieku patversmē – neapsildāmas mājas un sasalis ūdens

1 komentārs

Aukstās ziemas ir visai liels izaicinājums dzīvnieku patversmēm. Īpaši, ja tajās daļa dzīvnieku joprojām uzturas ārā un pie ķēdēm.

Diena patversmē “Ulubele” vienmēr sākas ar dzīvnieku barošanu un pastaigām, uz kurām parasti dodas brīvprātīgie palīgi. Šobrīd patversmē dzīvo 200 kaķi un 200 suņi, no kuriem, diemžēl, ir arī tādi, kas “Ulubelē” paliek uz ilgu laiku, šeit arī novecojot. Tieši šiem dzīvniekiem, iestājoties ziemai, īpašas apsildāmās mājiņas ir visvairāk nepieciešamas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ekrānuzņēmumi

Patversmes vadītāja Ilze Džonsone stāsta, ka šobrīd “Ulubelē” ir izbūvēta ”opīšu” māja, kur vietu pietiek apmēram 30 dzīvniekiem, kas ir vecāki par astoņiem gadiem. Savukārt kopumā “Ulubelē” suņu senioru ir ap 90. Lai, tuvojoties aukstajam laikam pilnīgi visi vecie suņi tiktu siltumā un arī lai siltumā uzturētos tie dzīvnieki, kam ir plānāki kažoki, ir iecerēts izbūvēt 18 jaunos apsildāmos voljerus un 40 mājvietas suņiem senioriem. Šo objektu būvēšanai ir nepieciešami 60 000 eiro.

Arī suņu turēšana pie ķēdes ir šā brīža patversmes realitāte. Tas notiek tādēļ, ka iepriekš suns pārcietis nežēlīgu attieksmi un kļuvis agresīvs, jo īpaši pret citiem dzīvniekiem. Arī šādiem pret pārējiem sugasbrāļiem nedraudzīgajiem aptuveni 15 suņiem ir nepieciešami savi apsildāmi voljeri.

Vēl viena akūta ziemas problēma patversmēm, kur dzīvnieki uzturas ārā, ir ūdens piegāde.

Ilze Džonsone, dzīvnieku patversmes ”Ulubele” vadītāja

Šovasar mēs ievilkām meža voljeros ūdeni, bet, protams, diemžēl ziemā šī ūdens pievades sistēma nestrādā, un tātad nodrošināt ar ūdeni meža voljeros mītošos suņus ir liels izaicinājums patversmei katru dienu.

Cita aina paveras patversmē ”Labās mājas”, kur jau šobrīd visi dzīvnieki, 70 suņi un 110 kaķi, uzturas iekštelpās. Vadītāja Astrīda Kārkliņa stāsta, ka šādi apstākļi bijuši ne vienmēr, un arī šīs patversmes iemītniekiem nācies piedzīvot aukstās ziemas āra būros.

Līdzekļus dzīvnieku uzturēšanai patversmes galvenokārt iegūst no ziedojumiem. Bieži vien tie nonāk visai negaidītos veidos.

Diāna Elekse, dzīvnieku patversmes ”Ulubele” brīvprātīgo apmācību vadītāja

Mums ir brīnišķīgi jaunieši, kas ir atbraukuši nākamajā dienā pēc savām kāzām un atveduši ziedojumu kastīti, kur ir viņu kāzu dāvanas. Respektīvi, viņi ir lūguši nevis dāvināt viņiem kāzu dāvanas, bet saziedot patversmēm.

Dzīvnieku patversmēs norāda, ka vasaras sākumā un decembrī adoptēto dzīvnieku skaits sarūk. Pirms Ziemassvētkiem un Jaunā gada parādās vēl viena slikta tendence – dzīvniekus adoptē, lai uzdāvinātu tos svētkos. Dzīvnieku aizstāvji atgādina, ka pārsteigt nesagatavotus, dāvinot suņus un kaķus, gan nevajadzētu. Šis solis ir rūpīgi jāizvērtē, īpaši jau pašam topošajam saimniekam.

TOP komentāri

  • nu
    +2 +2 0

    nu

    Pašas patversmes spīdzina tos dzīvniekus.Ja nevar uzturēt kā pienākas,tad nevajag uz dzīvniekiem taisīt biznesu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl