Ziedotāju atbalsts deva iespēju veikt sarežģītu operāciju. Kā tagad sokas “Labestības dienas” vēstnesim Markusam?

Pievienot komentāru
Ziedotāju atbalsts deva iespēju veikt sarežģītu operāciju. Kā tagad sokas “Labestības dienas” vēstnesim Markusam?
PRIVĀTAIS ARHĪVS

14 gadus vecais Markuss kopš dzimšanas slimo ar bērnu cerebrālo trieku. 2016. gadā tolaik 11 gadīgajam Markusam, pateicoties “Labestības dienas” ziedotājiem, bija iespēja Vācijā veikt sarežģītu pēdu operāciju. Tā ļāva viņam beidzot stabili nostāties uz savām kājām un atsākt intensīvas fizioterapijas nodarbības.

Šo trīs gadu laikā, rūpīgi izvērtējot nepieciešamību, par saziedotajiem līdzekļiem Markusam ir bijusi iespēja arī saņemt papildu rehabilitācijas kursus Hāpsalas neiroloģijas klīnikā Igaunijā. Lai iespējami ilgāk būtu jūtams operācijas efekts, Markuss arī regulāri apmeklē fizioterapeitu, jo galvenā panākumu atslēga bērniem ar cerebrālo trieku ir regulāras nodarbības, kas ļauj iespējami ilgstoši saglabāt sasniegtos rezultātus.

Šobrīd ikdienā Markuss pārvietojas gan ar rollatoru, gan riteņkrēslu. Tāpat ikdienā viņš nēsā arī ortozes, kas atvieglo staigāšanu. Ortozes ir regulāri jāmaina, jo tās nolietojas un kļūst par mazām. Tieši šobrīd ģimene kopā ar speciālistiem meklē atbilstošāko ortožu izgatavotāju, jo diemžēl šoreiz Markusam ir nepieciešamas tehniski sarežģītākas ortozes.

Šajā pavasarī Markuss beigs 7. klasi un viņa mīļākie mācību priekšmeti ir informātika, mūzika un vizuālā māksla. Visvairāk Markusu aizrauj mūzika un datori. Nesen viņš atklāja operas burvību un cenšas regulāri apmeklēt Metropolitēna Operu tiešraides kinoteātrī “Forum Cinemas”. Otra aizraušanās ir saistīta ar datoriem, un ģimene cer atrast Markusam iespēju vairāk apgūt informātiku un programmēšanu, kas, cerams, varētu kļūt par viņa nākotnes profesiju, ņemot vērā ierobežoto iespēju pārvietoties.

Markuss īpašos sveicienus sūta šī gada “Labestības dienas” vēstnesei Marijai un novēl, lai ar saziedotajiem līdzekļiem pietiktu visām nepieciešamajām operācijām. Pēcoperācijas laiks Markusam nebija viegls, un tāpēc viņš ļoti cer, ka kādu dienu Marijai tās vairs nebūs nepieciešamas. Nesen viņam bija dzimšanas diena, un no vairākiem sveicējiem Markuss saņēma naudu, lai varētu iegādāties biļetes uz operu tiešraidēm. Markuss ir nolēmis daļu no šīs naudas ziedot Marijai.

Markusa mamma Daiga savukārt vēlas vēlreiz un vēlreiz pateikt paldies visiem ziedotājiem, kas vienmēr ziedo. Īpaša pateicība no mammas tiek veltīta ģimenei, pateicoties kurai, Markusam tika saziedota visa operācijai un ortožu izgatavošanai nepieciešamā naudas summa. Markusa mamma arī visiem īpašo bērnu vecākiem novēl izturību, jo nevienas ģimenes ikdiena ar īpašo bērnu nav vienkārša. Arī publiski stāstīt savu un sava bērna dzīves stāstu nav vienkārši, un arī lūgt palīdzību ir ļoti grūti.

Šogad labdarības akcija “Labestības diena” norisinās jau trīspadsmito reizi un aicina līdzcilvēkus ziedot vērtīgajam – palīdzēt smagi slimiem bērniem dzīvot pilnvērtīgu un laimīgu dzīvi. Šogad palīdzēsim 51 bērnam, kuru atbalstam kopā nepieciešami 123 640 eiro. Ziedot akcijai var, zvanot pa tālruni 90006486 (maksa par vienu zvanu – 1,42 eiro), ”Rimi” veikalu ziedojumu kastītēs un portālā “labestibasdiena.lv“.