Ziedot policistiem apavus ir neētiski un nepieļaujami, uzskata organizācijas

24 komentāri
Ziedot policistiem apavus ir neētiski un nepieļaujami, uzskata organizācijas
Foto: LETA

Ziedojumu vākšana policistiem, lai nodrošinātu vīriem apavus un aprīkojumu, ir nepieļaujama – uzskata gan Ziedot.lv vadība, gan Iekšlietu darbinieku arodbiedrība, gan arī paši policisti.

Policistiem, robežsargiem un cietumu darbiniekiem patruļdienesta zābakus un kurpes jau divus gadus bija jāpērk par saviem līdzekļiem no jau tā mazās algas. Šāda situācija esot izveidojusies, jo izgāzies izsludinātais iepirkums. Proti, viens no neuzvarējušiem pretendentiem iesniedzis sūdzību. Tā kā apavi tik un tā ir vajadzīgi, arodbiedrība iepriekš pat draudēja Latvijas prezidentūras augstos viesus – citu pasaules valstu vadītājus – lidostā Rīga sagaidīt basām kājām vai pastalās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vai sabiedrībai būtu jāiesaistās un jāatbalsta policisti, piemēram, ziedojot?

”Faktiski Latvijā valstij nav aizliegts pieņemt ziedojumus, taču sabiedrības drošību nedrīkst nodrošināt uz ziedojumu rēķina,” portālam Skaties.lv pauda labdarības portāla Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimante.

Rūta Dimante, Ziedot.lv vadītāja:

Tā nav laba prakse, un Ziedot.lv šādu akciju noteikti neuzņemtos! Akceptējami būtu pieņemt tādus ziedojumus drošībai, kurus valsts pati nevar nodrošināt, piemēram, kādas augstākās tehnoloģijas vai labākas videokameras, taču ne zābakus policistiem – tas jānodrošina valstij pašai. Citādi ir apšaubāma nodokļu maksāšana kā tāda, ja reiz šīs vajadzības nodrošinātu ziedojumi.

Līdzīgās domās ir arī Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrības priekšsēdētājs Armands Augustāns, Nodrošinājuma Valsts aģentūras pārstāve Ieva Rekšņa, kā arī pati Valsts policija.

Nodrošinājuma Valsts aģentūras pārstāve Ieva Rekšņa:

21. gadsimtā līdz ziedojumu vākšanai policistiem ”nenolaidīsimies” – tad jau labāk tiešām ”pastalās”. Jautājums par to, kā un vai tiek nodrošinātas šīs vajadzības, ir mūsu parlamentāriešiem un Ministru kabinetam.

Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrības priekšsēdētājs saka, ka arodbiedrība jau iepriekš vākusi ziedojumus, piemēram, Zolitūdes traģēdijā cietušo glābēju un viņu tuvinieku atbalstam, taču ziedojumu vākšana, lai nodrošinātu apavus vai citas materiālas vērtības, aprīkojumu, nav pieļaujama.

”Tas nav jādara iedzīvotājiem. Tāpat arī mēs nemeklējam sponsorus, kas varētu, piemēram, lēti tirgot apavus. Tas ir jādara valstij,” sacīja A. Augustāns.

Tikmēr uz ziedošanas apgrūtinājumiem norāda arī Valsts policijas pārstāve Sigita Pildava. Likums nosaka, ka policijas amatpersonas nevar pieņemt ziedojumu no personām, par kurām tuvākajā laikā varētu tikt pieņemti kādi lēmumi. Tomēr galvenais jautājums ir globālāks – šobrīd ir ļoti neeektīva iepirkumu sistēma.

Valsts Policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Sigita Pildava:

Šobrīd iepirkumu procedūra ir neefektīva, un varbūt jāapdomā, vai tā savu laiku nav jau nokalpojusi. Mēs redzam, ka Nacionālajiem Bruņotajiem spēkiem (NBS), kas atbild par ārējo drošību, ir daudz vieglāk apgūt līdzekļus. Taču ļoti tiešā veidā arī policijas ekipējums skar drošību valsts iekšienē, bet iekšējā drošība Latvijā patlaban ir pabērna lomā.

Šķiet, to, ka Valsts policijai nepieciešams ekipējums pēc Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrības draudiem izvērst protestu ir sapratusi arī valsts. Proti, Iekšlietu ministrija jau novirzījusi Valsts policijai 40 tūkstošus eiro apavu iegādei. Pirmos apavus policisti varētu saņemt februārī, un priekšroka tiks dota tiem, kas strādā uz ielas – policistiem, kas patrulē, dodas izbraukumos, kā arī ceļu policijai.

TOP komentāri

 • Extra
  0 0 0

  Extra

  Pērkot policijas jaunos Opeļus varēja ietaupīt uz lietajiem diskiem.Varēja aprīkojumā būt tērauda diski ar dekoratīvajām uzlikām,kā tas bija līdz šim! Pieļauju iespēju,ka tas varētu nodrošināt vismaz ceļu policiju ar ziemas apaviem. Vajadzētu izvērtēt šo nejēdzīgo iepirkumu un tad sūroties par naudas trūkumu!
 • murgs
  0 0 0

  murgs

  nav ko d....... pērk paši un staigā ar saviem apaviem ,jo valsts dotie izjūk pec mēneša
 • es
  0 0 0

  es

  Talsu policisti policijas speciālo transportu regulāri izmanto privātām vajadzībām, brauc pusdienās, vakariņās, uz un no darba, 'ved bērnus uz bērnudārzu un citur, mums viņiem vēl zābakus jāpērk?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl