Komentāri
Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta saņems Eiropas Pilsoņu balvu
Foto: F64

9. oktobrī svinīgā ceremonijā labdarības organizācijas Ziedot.lv vadītājai Rūtai Dimantai pasniegs Eiropas Pilsoņu balvas goda medaļu.

Eiropas Pilsoņu balva ir Eiropas mēroga apbalvojums, ko Eiropas Parlaments ik gadu piešķir personām, grupām vai organizācijām par izciliem sasniegumiem un ieguldījumu, veicinot ES iedzīvotāju savstarpējo sapratni un saliedētību, sekmējot pārrobežu sadarbību ES ietvaros. Balvu piešķir arī par ikdienas darbību, kas apliecina un sabiedrībā nostiprina Eiropas Savienības Pamattiesību hartā paustās kopējās vērtības – cilvēka cieņu, brīvību, vienlīdzību un solidaritāti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Eiropas Pilsoņu balva iekļauj Eiropas Pilsoņu balvas goda medaļu, ko pasniedz laureāta dzimtenē. Savukārt 14. oktobrī 47 laureātus no visām ES valstīm svinīgā ceremonijā sveiks Briselē, kur piedalīsies arī EP priekšsēdētājs Martins Šulcs.

Ziedot.lv vadītāju izvirzīja Eiropas Tautas partijas Latvijas deputāti – Sandra Kalniete, Krišjānis Kariņš, Artis Pabriks un Inese Vaidere. R. Dimantu Eiropas Pilsoņu balvas saņemšanai apstiprināja arī nacionālā Latvijas eiroparlamentāriešu žūrija – Sandra Kalniete, Krišjānis Kariņš, Andrejs Mamikins un Roberts Zīle.

Eiropas Pilsoņu balvas kandidātus katrā ES valstī ik gadu var nominēt nacionālie Eiropas Parlamenta deputāti – katrs var pieteikt vienu kandidātu. Pēc tam visu ES valstu izvirzītās kandidatūras izskata un gala lēmumu par 50 (ne vairāk) laureātiem pieņem Eiropas Pilsoņu balvas komiteja, ko veido Eiropas Parlamenta vadība – EP priekšsēdētājs, četri EP priekšsēdētāja viceprezidenti un divi bijušie EP priekšsēdētāji.

Eiropas Pilsoņu balvu Eiropas Parlaments iedibināja un piešķir kopš 2008. gada. Iepriekš no Latvijas balvu saņēmusi arī Lauku bibliotēku atbalsta biedrības vadītāja Biruta Eglīte (2013) un Latvijas Lauku sieviešu apvienības vadītāja Rasma Freimane (2012).

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl