Komentāri
Ziedoņdārzā uz gājēju celiņa novietoti neredzīgiem cilvēkiem traucējoši šķēršļi
FOTO: LETA

Tikko rekonstruētajā Ziedoņdārzā uz gājēju celiņa parādījušies objekti, kas traucē neredzīgajiem. Vairākās vietās blakus neredzīgo joslām novietoti stendi, kuros cilvēki var ieskriet. Dome gan skaidro, ka tie izvietoti apzināti – nākotnē tajos tiks izvietota neredzīgajiem paredzēta informācija.

Tieši uz neredzīgo joslas novietoto informācijas stendu atjaunotajā Ziedoņdārzā pamanīja kāds vērīgs iedzīvotājs, kurš to nofotografēja un bildi ievietoja sociālajos tīklos.

TV3 Ziņas pārliecinājās, ka kopumā Ziedoņdārzā ierakti pieci šādi objekti. Rīgas dome gan skaidro, ka nekādas kļūdas nav – stendi uz neredzīgo vadlīnijām izvietoti apzināti.

Par to, ka stendos tiks izvietotas kartes, gan nekas nav zināms biedrībai Redzi mani, kas Ziedoņdārzu apsekojusi un konstatējusi vairākus objektus, kuros neredzīgie vai vājredzīgie var ieskriet. Nedēļas nogalē, atzīmējot Vispasaules vājdzirdīgo nedzirdīgi-neredzīgo nedēļu, biedrība rīkoja gājienu Rīgas centrā.

Vērtējot situāciju kopumā, pēdējos gados vides pieejamība invalīdiem, tostarp neredzīgajiem un vājredzīgajiem, uzlabojas, mainās arī cilvēku attieksme.

Nedzirdīgi neredzīgo nedēļas mērķis bija pievērst sabiedrības uzmanību cilvēkiem, kam ir gan redzes, gan dzirdes problēmas, aktualizējot tēmu, ka cilvēkiem var būt vairākas veselības problēmas. Šādi cilvēki Latvijā līdz šim nav apzināti. Pēc biedrības Redzi mani aplēsēm Latvijā kopumā varētu būt aptuveni 300 šādu ļaužu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl