“Ziedojiet manai nākotnei…” apbēdināti jaunieši aicina nesamazināt budžeta vietu skaitu

Pievienot komentāru

Protestējot pret iespējamo budžeta vietu skaitu samazināšanu, otrdien, 25. oktobrī, studenti valdības ēkas pakājē sarīkoja zibakciju. Viņi ir neapmierināti ar plāniem valsts apmaksāto studiju vietas augstskolās apcirpt par vairāk nekā pieciem tūkstošiem, lai uz iegūto līdzekļu rēķina palielinātu algas pasniedzējiem.

Izglītības ministrs Kārlis Šadurskis sanākušos studentus neignorēja un norādīja, ka viņi šajā jautājumā ir vienā pusē –  taču par papildu naudas piešķiršanu jālemj esot valdībai kopumā.

Marta Megne, Latvijas Studentu apvienības pārstāve:

Šā brīža budžeta plānā ir paredzēts liels samazinājums valsts budžeta apmaksāto studiju vietu skaitā, kas nākamā gadā bija 3 500 un trīs gadu garumā kopumā – vairāk nekā 5 500 vietu.

Izglītības ministrs Šadurskis norādīja, ka augstskolu pasniedzējiem ir nekonkurētspējīgs atalgojums salīdzinājumā ar privāto sektoru, tādēļ lektoriem paredzēts celt algas vidēji par 10% katru gadu.

Atbildot uz studentu pārmetumiem, ka viņi šajā procesā būs cietēji, jo uz algu paaugstināšanas rēķina, tiks samazinātas budžeta vietas, Šadurskis augstāko izglītību salīdzināja ar lapsu, kas noķerta lamatās.

Foto

Kārlis Šadurskis, izglītības ministrs:

Lamatās noķerta lapsa, lai izdzīvotu, pati sev nokož kāju. Es ļoti ceru, ka mums nevajadzēs to darīt.

Uzsvēris, ka ir ar studentiem ir vienā pusē, Šadurskis devās pārliecināt valdības ministrus par to, ka ir nepieciešami papildu 10 miljoni eiro, lai augtu atalgojums pasniedzējiem, bet nesamazinātos valsts apmaksātās studiju vietas.

Lasi vēl