Komentāri
Zemledus makšķerēšana šajā laikā var būt ļoti bīstama; glābēji brīdina par draudiem

Glābēji norāda, ka ik ziemu, iestājoties aukstajam laikam, ledū ielūst un noslīkst ne tikai makšķernieki, bet arī cilvēki, kuri vienkārši pastaigājas pa ledu. Kopumā iepriekšējā ziemas periodā ugunsdzēsēji glābēji no ūdenstilpēm izcēla 24 noslīkušus cilvēkus, bet izglāba 11.

Daudzviet Latvijā pašvaldības aizliegušas kāpt uz ledus. Piemēram, pērnziem Rīgā noformēti četri protokoli par atrašanos uz ledus aizlieguma laikā, kā arī veiktas 50 profilaktiskās pārrunas. Savukārt pagājušajās brīvdienās Rīgā jau pieķerti pieci zemledus makšķernieki.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Aizsalušās ūdenstilpes vilina ne tikai zemledus makšķerniekus. Par to, kāpēc ir bīstami atrasties uz ledus un kā pareizi rīkoties, ja kāds ielūzis, plašāku informāciju otrdien, 10. janvārī, sniegs glābšanas dienesti.

Laika ziņas

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl