Zemessargiem trūkst aprīkojuma, lai redzētu tumsā. Vāks ziedojumus

2 komentāri
Zemessargiem trūkst aprīkojuma, lai redzētu tumsā. Vāks ziedojumus
EPA/LETA

Joprojām  zemessargi nakts laikā nevar pa īstam trenēties tā vienkāršā apstākļa dēļ,  ka tumsā neko nevar redzēt. Lai lietas labā ko darītu, tiek vākti ziedojumi, lai zemessargi tiktu pie nakts redzamības iekārtām, kuras būs paredzētas apmācībām, nevis kaujām.

Nākamā gada valsts budžetā vislielākais rieciens atvēlēts aizsardzības vajadzībām. Tostarp plānots, ka 70 miljoni eiro tiks novirzīti zemessardzes spēju stiprināšanai. Taču, kā norāda paši zemessargi, ar atvēlēto finansējumu tik un tā visam nepieciešamajam nepietiks.

Nākamgad aizsardzības budžetam plānots kopumā piešķirt apmēram 368 miljonus eiro. Naudu tērēs papildu militārām mācībām, kā arī karavīru ekipējuma un bruņojuma iegādei. Papildu Nacionālo bruņoto spēku stiprināšanai, līdzekļus ieguldīs arī zemessardzes attīstībā, kopumā trīs gadu laikā šim nolūkam atvēlot 70 miljonus eiro.

Nepieciešamas tagad ir elementāras lietas – jauni formas tērpi, ko var izmantot sliktos laika apstākļos vai salā, vestes, mugursomas, guļammaisi, teltenes – lietas, ar ko izdzīvot lauku apstākļos, kā arī individuālie ieroči.

Kā viena no lietām, kam naudas nepietiks, ir individuālie ieroči ar nakts redzamības ierīcēm. Šajā ziņā zemessargiem talkā nāk Latvijas transatlantiskā organizācija, septembrī uzsākot ziedojuma vākšanas kampaņu, ar mērķi valsts svētkos Dobeles mācību centram uzdāvināt nakstredzamības iekārtas 133 tūkstošu eiro vērtībā. Pagaidām gan savākti vien 32 tūkstoši eiro.

Juris Ulmanis, LATO valdes loceklis:

Ziedojumos ir jāsavāc 540 eiro dienā. Mums ir laiks līdz 18. Novembrim, bet,ja gadījumā neizdosies savākt visu nepieciešamu summu, tad mēs turpināsim šo ziedojumu vākšanu. Es tiešām ticu šai lietai un domāju, ka ļoti daudz latviešu arī.

Video!

2 komentāri