Zemessargi varētu glabāt ieročus mājās

Komentāri
Zemessargi varētu glabāt ieročus mājās
()

Pieaugot valsts apdraudējuma līmenim, Aizsardzības ministrija pieļauj iespēju atgriezties pie kādreizējās kārtības, kas zemessargiem ļautu mājās glabāt ieroci. Teorētiski, tas iespējams arī šobrīd – taču prasa zināmus ieguldījumus no paša zemessarga. 

Saskaņā ar likumu Zemessardze ir brīvprātīgs militarizēts sabiedrības pašaizsardzības formējums, kurā pilsoņi iesaistās valsts teritorijas un sabiedrības aizsardzībā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Notikumi Ukrainā uzjundījuši diskusiju – par ātrumu, kādā zemessargi var stāties pretim ienaidniekam. Un jo īpaši – cik ātri var saņemt ieročus.

Biedrības Tēvijas sargi zemessargs Jānis Sils ir viens no tiem, kas uzskata – šobrīd tos vajadzētu izsniegt zemessargiem uz mājām, jo nereti līdz bataljona noliktavām jāmēro vairāki desmiti kilometru.

Biedrības Tēvijas sargi zemessargs Jānis Sils:
Šobrīd ir situācija, ka jebkurš apsargs izejot formālu apmācību saņemt glabāšanā šaujamieroci. Savukārt zemessargi tiek kaut kādās aizdomās turēti vai kā..

Nesen īpašā diskusijā starp zemessargiem, Aizsardzības ministriju, un ekspertiem pavīdēja doma, ka Aizsardzības ministrija pārējiem zemessargiem varētu ieroču glabāšanas seifus apmaksāt. Taču ne visiem, bet tiem, kas patiešām regulāri apliecina savu vēlmi iestāties par valsts drošību.

Kā apliecināja aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis, tas tiek uzskatīts par reālāko risinājumu.

Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS):
Tie zemessargi, kas regulāri apmeklē mācības, un pie attiecīga apdraudējuma līmeņa varētu uzticēt glabāt mājās.

Uz papīra, Latvijā ir ap 8000 zemessargu. Uz mācībām reāli ierodas trešā ceturtā daļa. Līdz ar to, viedokļi – vai ieroči kaut ko atrisinās – dalās.

No aizsardzības politikas plānotājā, savukārt, var noprast, ka uzsvars tik un tā tiek likts paaugstinātas gatavības zemessargiem, kurus ekipēt plānots četru gadu laikā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl