Zemessardzes orķestris un koris sarūpējuši īpašu dāvanu Latvijas Brīvības svētkos

Pievienot komentāru

Zemessardzes orķestris un koris ”Stars” nolēmuši sarūpēt savu dāvanu Latvijas Brīvības svētkos.

Pēc tam, kad kļuva zināms par militārās parādes atcelšanu 4. maijā, rekordīsā laikā ir uzrakstīta dziesma ”Mēs dzīvojam”. Tā vienlaikus ir arī veltījums nesen aizsaulē aizgājušajam dzejniekam Leonam Briedim. Viņš ir dziesmas vārdu autors.

Zemessardzes orķestra mēģinājumu zāle uz divām nedēļām pārvērtusies par nelielu ierakstu studiju. Katrs no 74 orķestrantiem un koristiem ieraksta savu partiju atsevišķi. Bet pēc tam diriģents saliek skaņas celiņu, kā tādu lielu puzli.

“Bija elektroniski, digitāli iespēlēts pavadījums un metronoms, kas palīdz visiem šo te intonatīvo plakni dabūt vienādu un spēlēt vienādā tempā, vienādā pulsā. Un tas ir tas, ko mēs varējām palīdzēt. Protams, ir arī instrumenti, kas, ievērojot visas piesardzības normas, nevarēja tikt ierakstīti mājās, bet kas brauca klātienē. Piemēram, tubas, kas ir lieli un samērā skaļi instrumenti vai sitamie instrumenti,” stāsta NBS Galvenais diriģents, Zemessardzes orķestra priekšnieks Andis Karelis.

Ārkārtas situācijā mūziķi pulcēties uz kopīgiem mēģinājumiem nedrīkst. Zemessardzes orķestra dalībnieki neslēpj, ka ir noilgojušies pēc spēles “dzīvajā”, pasākumiem un skatītājiem.

“Protams, patīkamāk to visu darīt dzīvajā, kad ir īstais orķestris, skanējums ir pa īstam un tajā brīdī rodas. Bet arī šādi tā pieredze tiešām ir interesanta un noderīga,” saka solists, Zemessardzes orķestra mūziķis Jānis Igaunis.

Dziesmas nosaukums – ”Mēs dzīvojam” – pašreizējas krīzes apstākļos iegūst īpašu nozīmi. Pagājušajā gadā komponiste Inga Meijere meklēja tekstus armijas simtgadei. Un šī dzeja bija viens no variantiem, ko iedeva Leons Briedis. Toreiz  gan 100 tika izvēlēta dziesma ”Saukties par latvieti”.

“Kad gada sākumā Leons Briedis aizgāja, tad man pašai personīgi bija tāda neizdarīta darba sajūta. Man tas teksts stāv atlikts, un es labprāt gribētu parādīt un saskaņot, tā kā iepriekš mēs strādājām. Es nevaru to izdarīt, bet tā sajūta – šķita, ka tagad tas ir tas īstais brīdis,” saka Meijere.

Dziesmas un klipa ”Mēs dzīvojam” pirmatskaņojums plānots 30. aprīlī – pēdējā darba dienā pirms maija svētkiem.