Zemessardzes orķestra mūziķi nāk klajā ar Jāņu dziesmu džeza stilā

0 Komentāru
Zemessardzes orķestra mūziķi nāk klajā ar Jāņu dziesmu džeza stilā
IEVA LEINIŠA, LETA

Zemessardzes orķestra mūziķi sagatavojuši Jāņiem veltītu video “Jauni puiši, jaunas meitas”, aicinot ikvienu bagātināt savu dziesmu krājumu ar mazāk zināmām dziesmām, ko izdziedāt Jāņu vakarā, informēja dziesmas producente Inga Meijere.

Andis Karelis, Nacionālo bruņoto spēku galvenais diriģents un Zemessardzes orķestra priekšnieks kapteinis

“Ar šo latviešu tautas dziesmu vēlamies aicināt ikvienu svinēt latviskus Jāņus. Lai gan aranžējums ir veidots netradicionālā skanējumā, šis ir viens no piemēriem, kā ikviena mūsu tradīcija var būt dzīvotspējīga arī mūsdienīgā vidē, ja pret to attiecamies ar visdziļāko cieņu.”

Dziesmas “Jauni puiši, jaunas meitas” aranžējumu veidojis pianists un Zemessardzes orķestra mūziķis Matīss Žilinskis. Dziesmas video versija filmēta Katrīnmuižas Dadzīšu mājās. Video ierakstā piedalījušies Zemessardzes orķestra mūziķ – Luīze Krasta (vokāls), Matīss Žilinskis (taustiņinstrumenti), Jānis Igaunis (ģitāra), Roberts Brants (basa ģitāra) un Valters Gotlaufs (sitaminstrumenti).

Zemessardzes orķestris dibināts 2011. gada 1. novembrī. Tā ir Zemessardzes atsevišķā vienība, kurā ietilpst pūtēju orķestris, bigbends, koris ”Stars” un dažādi kameransambļi. Zemessardzes orķestra uzdevums un misija ir Zemessardzes un Nacionālo bruņoto spēku ceremoniju muzikālā noformēšana, Zemessardzes popularizēšana sabiedrībā, kā arī rūpēšanās par Latvijas tautas garīgo un kultūras labklājību, sniedzot klausītājiem mākslinieciski augstvērtīgus, radošiem izaicinājumiem bagātus un iedvesmojošus koncertus. Zemessardzes orķestra priekšnieks ir Nacionālo bruņoto spēku galvenais diriģents kapteinis Andis Karelis.

Dziesmas dosjē

  • “Jauni puiši, jaunas meitas” – latviešu tautas dziesma
  • Saite uz video pieejama šeit.
  • Aranžējuma autors ir Matīss Žilinskis
  • Skaņu apstrāde – Andis Karelis, Inga Meijere
  • Video mākslinieks – Ansis Klucis
  • Video operatori – Ansis Klucis, Andis Karelis
  • Producente – Inga Meijere
0 Komentāru