Zemessardze šogad svin 24. gadadienu

Komentāri
Zemessardze šogad svin 24. gadadienu
Foto: EPA/LETA

23. augustā Latvijas Republikas Zemessardzei aprit 24. gadskārta, kura Rīgā tiks svinēta ar tradicionālu ziedu nolikšanas ceremoniju pie Brīvības pieminekļa un Rīgas Brāļu kapos.

Zemessardze ir Nacionālo bruņoto spēku sastāvdaļa, kuras mērķis ir iesaistīt Latvijas pilsoņus valsts teritorijas un sabiedrības aizsardzībā un kura piedalās valsts aizsardzības uzdevumu plānošanā un izpildē atbilstoši likumā noteiktajiem uzdevumiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto: Zemessardze Latvijā

Zemessardzes galvenie uzdevumi – sagatavot Latvijas pilsoņus dienestam Zemessardzē un mācīt Zemessardzes personālsastāvu; pildīt valsts aizsardzības uzdevumus; likumos un starptautiskajos līgumos noteiktajā kārtībā piedalīties starptautiskajās operācijās un ātrās reaģēšanas spēkos; piedalīties uzņēmējvalsts atbalsta sniegšanā; iznīcināt sprādzienbīstamus priekšmetus; piedalīties avārijas, ugunsdzēsības un glābšanas darbos un ārkārtējo situāciju izraisījušo notikumu seku likvidēšanas pasākumos; nodrošināt Nacionālo bruņoto spēku komandiera noteikto objektu apsardzi; sniegt atbalstu valsts un pašvaldību institūcijām likumpārkāpumu novēršanā, sabiedriskās kārtības un drošības garantēšanā.

Svētdien, 23. augustā, plkst. 11.00 pie Brīvības pieminekļa un plkst. 11.30 Rīgas Brāļu kapos pie Svētās uguns altāra ziedus noliks aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube, Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Leonīds Kalniņš, Zemessardzes novadu komandieri, kā arī uzaicinātie viesi – Igaunijas Zemessardzes (Kaitseliit) komandieris brigādes ģenerālis Mēliss Killi, Lietuvas Zemessardzes (KASP) komandieris pulkvežleitnants Arturs Jasinsks, kā arī Gruzijas nacionālās gvardes komandieris brigādes ģenerālis Levans Gamkrelidze.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl