Zemessardze šogad svin 24. gadadienu

0 Komentāru
Zemessardze šogad svin 24. gadadienu
Foto: LETA

23. augustā Latvijas Republikas Zemessardzei aprit 24. gadskārta, kura Rīgā tiks svinēta ar tradicionālu ziedu nolikšanas ceremoniju pie Brīvības pieminekļa un Rīgas Brāļu kapos.

Zemessardze ir Nacionālo bruņoto spēku sastāvdaļa, kuras mērķis ir iesaistīt Latvijas pilsoņus valsts teritorijas un sabiedrības aizsardzībā un kura piedalās valsts aizsardzības uzdevumu plānošanā un izpildē atbilstoši likumā noteiktajiem uzdevumiem.

Foto: Zemessardze Latvijā

Zemessardzes galvenie uzdevumi – sagatavot Latvijas pilsoņus dienestam Zemessardzē un mācīt Zemessardzes personālsastāvu; pildīt valsts aizsardzības uzdevumus; likumos un starptautiskajos līgumos noteiktajā kārtībā piedalīties starptautiskajās operācijās un ātrās reaģēšanas spēkos; piedalīties uzņēmējvalsts atbalsta sniegšanā; iznīcināt sprādzienbīstamus priekšmetus; piedalīties avārijas, ugunsdzēsības un glābšanas darbos un ārkārtējo situāciju izraisījušo notikumu seku likvidēšanas pasākumos; nodrošināt Nacionālo bruņoto spēku komandiera noteikto objektu apsardzi; sniegt atbalstu valsts un pašvaldību institūcijām likumpārkāpumu novēršanā, sabiedriskās kārtības un drošības garantēšanā.

Svētdien, 23. augustā, plkst. 11.00 pie Brīvības pieminekļa un plkst. 11.30 Rīgas Brāļu kapos pie Svētās uguns altāra ziedus noliks aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube, Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Leonīds Kalniņš, Zemessardzes novadu komandieri, kā arī uzaicinātie viesi – Igaunijas Zemessardzes (Kaitseliit) komandieris brigādes ģenerālis Mēliss Killi, Lietuvas Zemessardzes (KASP) komandieris pulkvežleitnants Arturs Jasinsks, kā arī Gruzijas nacionālās gvardes komandieris brigādes ģenerālis Levans Gamkrelidze.

0 Komentāru