Latvijā un nu jau arī pasaulē zināmais zīmols MADARA Cosmetics savu darbību uzsāka pirms piecpadsmit gadiem un jau no pašiem pirmsākumiem ir īpašu uzmanību pievērsis tam, lai neizmantotu cilvēkam kaitīgas vielas ne tikai savu produktu sastāvā, bet radītu arī iepakojumu, kas atstātu aiz sevis pēc iespējas mazāku nospiedumu vidē.

Zīmola produkcijas iepakojumu ir iespējams nodot atpakaļ un arī šķirot, kā arī katram uzņēmuma departamentam ir savs ilgtspējas plāns, kā ar katru gadu darboties arvien efektīvāk un labāk, saudzējot vidi. Uzņēmuma izveidotāja un vadītāja Lotte Tīsenkopfa-Iltnere pieredzējusi arī ne visai patīkamas atklāsmes dažādos ilgtspējībai veltītos kosmētikas ražotāju pasākumos, kad nākas secināt – vienīgā videi draudzīgā lieta, kas atbilst pasākuma nosaukumam un idejai, ir kartona skatuve. Viss pārējais diemžēl neiztur nekādu kritiku, jo vēl joprojām kosmētikas uzņēmumi izvēlas strādāt uz ārējo izskatu, izmantojot iepakojumus, kas ir krāšņi un iespaidīgi taču praktiski nepārstrādājami.  Tāpat viņa nopietni aizdomājusies par to, ka arī ikviena darbība, ko veicam digitālajā vidē, atstāj savas sekas. Ikviens neizdzēstais un gadiem glabātais e-pasts vai Instagram fotogrāfija serveriem prasa milzīgu enerģiju, lai visus šos datus uzglabātu. Tāpēc viņa iesaka pārdomāt savas ikdienas izvēles un samazināt lieku resursu tērēšanu. Vairāk par MADARA Cosmetics ilgtspējīgajām izvēlēm skaties raidījumā ”Pēdas. Kas paliek pēc tevis?” svētdienās pulksten 17.50 kanālā TV3, kā arī Go3 un www.pedaspectevis.lv.

Par projektu

No 5. septembra ik svētdienu plkst. 17.50 kanālā TV3 Mārtiņš Kapzems raidījumā ”PĒDAS. Kas paliek pēc tevis?” izzinās ilgtspējas jēdziena plašo nozīmi. Ar dažādu ekspertu palīdzību viņš noskaidros, kā nosargāt mūsu planētu nākamajām paaudzēm. Mārtiņš pētīs ilgtspēju no vides, ekonomikas un arī sabiedrības viedokļa, iekļaujot tādas tēmas kā zaļais līzings, ātrā mode, minimālisms, dzimumu līdztiesība, brīvprātīgais darbs u.c. Raidījums tapis sadarbībā ar SEB banku.