Zemeņu sprints! Dabas muzejā sākusies ikgadējā ogu izstāde

Pievienot komentāru
Zemeņu sprints! Dabas muzejā sākusies ikgadējā ogu izstāde
Foto: Flickr / slgckgc

Dabas muzejā sācies ikgadējais Zemeņu sprints jeb izstāde, kurā pirms ražas sezonas noslēgšanās iespējams apskatīt gan selekcijas jaunumus, gan arī populārākās zemeņu šķirnes. Izstādes rīkotāji atzīst, ka šis bijis īpatnējs ražas gads un Zemeņu sprintam vajadzēja notikt mazliet agrāk.

Dabas muzeja otrā stāva zālē traukos izkārtotas zemeņu ogas, kas pārstāv apmēram 60 dažādas šķirnes. Turpat arī zemeņu stādi un norādes par to audzēšanu. Tomēr izstādes apmeklētāju vidū ne tikai dārzkopības entuziasti, ir arī tādi, kuri vienkārši ienākuši garāmejot. Tikmēr citi rūpīgi pieraksta zemeņu šķirņu nosaukumus.

Jaunumi šoreiz izstādē ir apmēram ceturtā daļa visas ekspozīcijas. Tiek uzskatīts, ka dārza zemenes Latvijā sāka audzēt 19. gadsimta beigās Jūrmalā, un pirmās šķirnes tika ievestas no Vācijas un Prūsijas. Šeit, izstādēm, tās neatrast, jo tās jau ir kļuvušas par muzeju retumu.

Lai arī izstāde kopumā veltīta zemeņu tematikai, tomēr šā gada ekspozīcijas rozīnīte esot saldo ķiršu kolekcija no Dobeles. Nogaršot ogas izstādē gan nav iespējams, tomēr atklāšanas dienā tās varēja muzejā iegādāties. Turklāt konsultācijas par zemeņu audzēšanu sniedz arī speciālisti, un organizatori stāsta, ka interese par to esot vairojusies.

Durvis uz izstādi Zemeņu sprints apmeklētājiem būs atvērtas līdz pat sestdienas vēlai pēcpusdienai.

Video