Zemā atalgojuma un valsts attieksmes dēļ emigrēt plāno liela daļa topošo ārstu

14 komentāri

Nesakārtotā medicīnas sistēma ietekmē ne tikai pacientus un mediķus, bet arī topošos ārstus. Arvien vairāk medicīnas studentu savu nākotni redz ārzemēs gan Latvijas zemā atalgojuma, gan arī valsts attieksmes dēļ, vēsta raidījums 900 sekundes.

Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas fakultātes 6. kursa studentiem šonedēļ ir valsts eksāmenu laiks, tostarp klīnisko prasmju pārbaude uz mulāžām. Lielākā daļa pēdējā kursa studentu jau zina, kādu medicīnas nozari un attiecīgi rezidentūru izvēlēsies. Daļa aptaujāto topošo mediķu atzinuši, ka uz Latvijas medicīnas sistēmu nevar paļauties un viņi dod priekšroku darbam ārzemēs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

 

Marks Ronis, RSU Medicīnas fakultātes 6.kursa students:
Līdz 6. kursa pusei domāju, ka Latvija ir īstā izvēle, bet, ņemot vērā, kas šobrīd notiek veselības aprūpē, es sāku šaubīties. Iemesli ir “viss kopā” – gan atalgojums, gan attieksme no kolēģiem un pacientiem.

Pēc Medicīnas fakultātes beigām tās absolventi kļūs par ārstiem rezidentiem. Strādājot un mācoties saņem vidēji 400 eiro mēnesī, kas, viņuprāt, nav adekvāts atalgojums.

Inna Babuškina, RSU Medicīnas fakultātes 6. kursa studente:
Alga ir briesmīga, var teikt McDonalds strādā ārsti un medmāsas. Es gribu braukt prom – vai rezidentūras laikā vai pēc rezidentūras. Man nepatīk šī situācija Latvijā, kas notiek, es neuzskatu, ka šeit ārstus ciena.

Šogad Rīgas Stradiņu universitātes Medicīnas fakultāti absolvēs 211 studentu, četrdesmit no tiem ārvalstu, cik grasās turpināt mācības rezidentūrā, pagaidām nav zināms.

Jāatgādina, ka Veselības ministrija vēlējās, lai pēc rezidentūras beigšanas jaunajiem ārstiem trīs gadi būs jāstrādā valsts vai pašvaldības ārstniecības iestādē, bet paši studenti ar to nav mierā.

Video

TOP komentāri

 • cita Ieva
  +19 +19 0

  cita Ieva

  Jā, mēs visi gribam atbilstošu atalgojumu tagad un uzreiz, tikai viena nianse - ārsti var izglābt Tavu dzīvību. Un, jā, arī jaunie, tikko studijas beigušie! Šādi komentāri jau vien parāda necieņu pret ārstiem no sabiedrības puses. Jābrauc vien prom, ko citu darīt?
 • Kokoss
  +8 +8 0

  Kokoss

  Gribam un ko? Plānā galdiņā urbēji pabeidz 3 gadus LU humanitārajos un gan saņem 1000 un vairāk valsts iestādēs un pie tam neko jēdzīgu neizdara jau 25 gadus - un nevienam nerodas jautājumi! 2/3 no augstāko izglītību ieguvušajiem to saņēmuši par valsts naudu un katrs 4 nestrādā savā profesijā, daļa ir jau emigrējuši - par vēlu celt trauksmi.
 • Bubu
  +8 +8 0

  Bubu

  Un pareizi darīs, ka brauks. Te nekā labā nav un nebūs. Alga nekāda, pacientu nekaunībai un necieņai praktiski nav robežu, mediji nomelno ārstus. Loti nožēloju, ka savā laikā neaizbraucu prom.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl