Zem asfalta atrod Rīgas vēsturisko bruģi

28 komentāri

Līdz ar remontu divās Rīgas ielās zem asfalta kārtas atklājies vēsturiskais bruģis. Kultūras pieminekļu sargi uzstāj, ka bruģis jāatstāj pilsētvidē kā unikāla vēstures liecība, bet RD Satiksmes departaments par to nav sajūsmā.

Lenču ielas vienā pusē dzīvojamā ēka, otrā skola. Uzraksts uz plāksnes liecina, ka remontdarbus te pabeigs septembrī. Vēsturiskais bruģis ir atsegts, bet gājēju celiņi jau modernizēti ar mūsdienīgām plāksnēm. Laika ir gaužām maz, lai objektu pabeigtu. Tomēr kultūras pieminekļu sargi neļauj bruģi aizklāt ar citu segumu.

Diskusijas ir par detaļām – likt kalto vai apaļo bruģi. Vēstures sargi iestājas par apaļā vēsturiskā bruģa atjaunošanu, bet domnieki uzskata, ka vadītājiem ērtāk būtu braukt pa kalto.

”Mēs jau sākotnēji bijām paredzējuši izbūvēt segumu ar kalto zviedru bruģi, kas būtu labs risinājums, atjaunojot vēsturisko veidolu,” norāda Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāvis Edmunds Valpēters.

Senais bruģis tika atklāts arī Dzirnavu un Birznieka-Upīša ielas krustojumā, taču tur vēstures sargi piekāpušies, ļaujot RD Satiksmes departamentam pēc remontiem bruģi tomēr noklāt ar asfaltu, tātad iela būs tāda pati, kā ierasts.

Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija gan atceras pagājušās vasaras pieredzi, kad sadarbība vis nevedās, kā plānots.

Pēc Barona ielas sāpīgās pieredzes, diskusijām seguma atjaunošana ar šogad 12 ielām pieredze ir uzlabojusies, bet visvairāk uztrauc iesegšanas kvalitāte, kas ir uz būvnieku pleciem.

Diskusijas par Lenču ielu vēsturiskā seguma nākotni Satiksmes departaments un inspekcija turpinās nākamnedēļ. Šāda nenoteiktība gan draud iezāģēt pilsētas plāniem darbus pabeigt pirms skolas sezonas sākuma, kad pilsētā auto straume kļūs krietni lielāka nekā tagad.

TOP komentāri

 • Valdis Gavars
  +6 +6 0

  Valdis Gavars

  Vai tad pirms remontdarbiem netika veikta ielas seguma izpēte?
 • Jacob Duke
  +4 +4 0

  Jacob Duke

  pilnīgi piekrītu. Laikmets sen ir mainījies, jāmainās arī ielām. Bruģim vieta Vecrīgā.
 • Eva Vasiljeva

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl