“Zebra: jaunā kārtība ceļazīmēs attiecībā uz apdzīvotām vietām liek apjukt autovadītājiem

4 komentāri

Jaunā kārtība ceļazīmēs attiecībā uz apdzīvotām vietām liek apjukt autovadītājiem, it sevišķi tiem, kas vēl tikai mācās braukt, kā, piemēram, tas ir uz vietējā autoceļa, šķērsojot Katlakalnu un Valdlaučus, vēsta raidījums “Zebra”.

Tā vadītājs Pauls Timrots stāsta, ka šajā vietā cilvēks brauc, kārto vadītāja eksāmenu un iebrauc apdzīvotā vietā. Tur to, ka jābrauc ar 50 kilometriem stundā, rāda pilsētas apzīmējuma zīme, bet par apdzīvotu vietu liecina zilā šilte ar baltajiem burtiem. Tālāk apdzīvota vieta – Katlakalns – beidzas ar zilo šilti, un sākas cita teritorija ar zilo šilti – Valdlauči. Taču, tā kā ir tikai viena zīme – zilā, cilvēki maldīgi uzskata, ka drīkst braukt ar 90 kilometriem stundā, lai gan atļautais ātrums joprojām ir 50 kilometri stundā.

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) Transportlīdzekļu vadītāju eksaminācijas grupas vadītājs Māris Lūsis stāsta, ka no 2016. gada 1. janvāra apdzīvotas vietas sākumu apzīmē ar divām zīmēm – grafisko pilsētas siluetu un jau ierasto melno apzīmējumu uz balta fona, kas nosaka apdzīvotas vietas sākumu.

Autovadītājiem lielākais klupšanas akmens ir tas, ka apdzīvota vieta beidzas tikai tad, kad zīme ar pilsētas grafisko siluetu pārsvītrota ar sarkanu līniju. Apdzīvota vieta var ietvert vairākas pilsētas un apdzīvotus ciematus, kā Katlakalns-Valdlauči gadījumā.

Līdz ar to, redzot baltu zīmi ar pilsētvides attēlu, tālāk jābrauc ar 50 kilometriem stundā un šādi jāturpina braukt, iekams autovadītājs redz analogu zīmi, kas pārsvītrota ar sarkanu un nozīmē, ka apdzīvota vieta beigusies.