Zaudējumu dēļ nākas slēgt Kurta kafijas namiņu Barona ielā

41 komentārs
Zaudējumu dēļ nākas slēgt Kurta kafijas namiņu Barona ielā

Rīgā Karlsonu ģimenei jāpieņem sāpīgi lēmumi. Viņi pērn atvēra trīs kafijas namiņus, nosaucot tos sava dēlēna Kurta vārdā. Kafejnīciņu ienestā nauda bija domāta dēla ārstēšanai. Sākumā gājis tīri labi, taču tagad vienu no trim namiņiem nolemts slēgt, jo mazās apmeklētības dēļ tas nes zaudējumus, un arī pārējiem klājas grūti.

Cerību pilni pagājušajā vasarā Ketija un Ēriks Karlsoni Rīgā, Krišjāņa Barona ielā, atvēra pirmo Kurta kafijas namiņu – vietu, kur garāmgājēji var paķert garšīgu kafiju, bet viņu dēliņš Kurts – iegūt papildu līdzekļus savai ārstniecībai. Puisēns ir ar īpašām vajadzībām, un, tā kā viņa rehabilitācija ik mēnesi prasa daudz līdzekļu, vecāki nolēma tos nelūgt ziedojumu veidā, bet gan paši nopelnīt, vienlaikus sabiedrībā aktualizējot tematu par Kurtam līdzīgiem bērniņiem.

Taču Karlsoniem ar smagu sirdi nācies secināt, ka namiņš kļuvis par nastu un jāslēdz.

“Nav tās apmeklētības tik lielas. Sākumā visiem bija prieks – redz, kādi malači. Visu šo laiku paši esam dzīvojuši uz tā stimula. Jāpaspēj domāt gan par savu uzņēmumu, gan bērniem, gan dēliņa uzņēmumu, tam pietrūkst laika. Esam sapratuši, kur problēmas rodas. Mūsu gadījumā tās ir sagādes un darbinieki,” stāsta Ketija Karlsone.

Darbu nav atvieglojuši arī vandaļi, kuri namiņu apzīmējuši vai nozaguši spuldzītes. Kāds reiz pat nozadzis Kurtam paredzēto krājkasīti. Tomēr Ketijai nav viegli no namiņa atvadīties – ģimene pašu rokām to iekārtojusi un lolojusi. “Es te tā dabūju pa pirkstiem ar elektrību. Man uz rokas bija milzīgs pleķis. Tās ir atmiņas, kas saistās ar šo vietiņu.”

Bez namiņa Krišjāņa Barona ielā gan ir vēl divi – pie Vērmanes dārza un Bastejkalna. Tos ģimene vēl neslēgs ciet, cerībā, ka tie kļūs ienesīgāki.

“Mums ir fantastiski kaimiņi no Krišjāņa Barona muzeja, viņi vienmēr par mums parūpējas, un ar bērniem nāks iedzert kakao, paši nāks. Savukārt Bastejkalnā ir vieta, kur ir daudz tūristu. Bet tur ir jāpastrādā ar tūristiem. Man liekas, ka brīnišķīgs stāsts noderētu arī tūristiem, plus vēl Latvijā grauzdētas kafijas pupiņas. Tagad mums ir vienošanās ar kafijas servisu, ka viņi mums grauzdēs Kurta kafiju,” turpina Ketija.

Par namiņā sapelnīto naudu ģimene devusies pie daktera uz Maskavu, kur nodevuši ģenētiskās analīzes. To rezultātus vēl gaida, bet Ketija neatmet cerību par dēlēna izārstēšanu. Tikmēr pats Kurtiņš sācis skolas gaitas.

“Mums ir palaimējies, ka skola ir tuvumā, ka Kurtam ir klasesbiedri. Viņam ir divas pasaulē skaistākās klasesbiedrenes, tur ir socializēšanās un audzinātāja ļoti feina.”

Namiņš Barona ielā atradīsies vēl pāris nedēļas, pēc tam Kurtiņa ārstēšanos varēs atbalstīt atlikušajos namiņos.