Zatlers par memuāriem: Rakstīju tāpēc, lai liktu jums domāt

2 komentāri
Zatlers par memuāriem: Rakstīju tāpēc, lai liktu jums domāt
(Foto: LETA)

Šodien Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, pulcējoties augstām amatpersonām, tiesībsargājošo iestāžu vadītājiem un citiem sabiedrībā zināmām personām, tika atvērta eksprezidenta Valda Zatlera grāmata Kas es esmu. “Es rakstīju tāpēc, lai liktu jums domāt,” grāmatas atvēršanā sacīja bijušais politiķis, kurš Latvijas vēsturē iegājis kā pirmais prezidents, kurš rosinājis Saeimas atlaišanu.

“Šajā grāmata ir viena lieta, kuru es gribu, lai jūs visi izlasāt, un kas man bija principa lieta. Šajā grāmatā ir īstā Hipokrāta zvēresta pilns teksts. Es gribētu, lai cilvēki zina, ko nozīmē Hipokrāta zvērests, jo tas ir visu ārstu ētikas pamatā. Es esmu ārsts, un tas ir manas ētikas pamatā. Es ceru, ka šeit būs arī kādi joki, varbūt kāda ironija, taču gribu teikt vienu – es rakstīju tāpēc, lai liktu jums domāt, jo kādreiz man liekas, ka mēs vienkārši dzīvojam, bet paši nedomājam. Tāpēc dažas nodaļas ir tādas norautas, kur nav dotas atbildes un nekas netiek mācīts, tāpēc vienkārši padomājiet,” prezentācijā uzsvēra Zatlers.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Zalters uzrunā klātesošajiem norādīja, ka grāmatu veltījis cilvēkiem, kurus mīl – dzīvesbiedrei un bērniem. Pie šiem vārdiem bijušajam prezidentam acīs sariesās asaras, taču Zatlers ar nelielu joku ātri emocijas apvaldīja un pateicās citiem līdzgaitniekiem.
Grāmata var patikt vai nepatikt, taču jādod iespēja to izlasīt, tāpēc tās eksemplāri tiks dāvināti bibliotēkām, piebilda Zatlers.

Uz grāmatas prezentāciju bija ieradušies daudzi esošie un bijušie politiķi, pazīstami uzņēmēji, specdienestu vadītāji un citas sabiedrībā labi zināmas personas. Ar savu klātbūtni pasākumu bija pagodinājuši ekspremjeri Andris Bērziņš, Ivars Godmanis, eksprezidents Guntis Ulmanis, Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece. Tāpat bija ieradušies bijušie un esošie drošības iestāžu vadītāji – bijušais Satversmes aizsardzības biroja vadītājs Jānis Kažociņš, bijušais Drošības policijas priekšnieks Jānis Reiniks, pašreizējais Drošības policijas šefs Normunds Kažociņš, ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers un Valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

Ar runām uzstājās eksprezidents Ulmanis un Saeimas priekšsēdētāja. Apsveikuma vēstuli bija atsūtījusi arī premjerministre Laimdota Straujuma. No pašreizējās Valsts prezidenta kancelejas oficiāla apsveikuma gan nebija. Lai arī Ulmanis grāmatu vēl nav lasījis, viņam ir sajūta, ka no visām atjaunotās Latvijas šāda veida grāmatām tā varētu būt spēcīgākā, dziļākā, pretrunīgākā, ne vienmēr glaimojošākā.
Pēc bezmaksas eksemplāra un eksprezidenta autogrāfa nelielajā bibliotēkas zālē “Kore” izveidojās pat pamatīga rinda.

Jau ziņots, ka Zatlers, kurš bija valsts galva no 2007. līdz 2011. gadam, savā grāmatā “Kas es esmu” stāsta par savu darbu Valsts prezidenta amatā, vēloties parādīt dažas mazāk zināmas prezidenta darba aizkulises, atklāt varas cinisko un reizē arī cilvēcisko dabu.

Tikšanās ar Zatleru notiks arī pirmdien, 23. martā, plkst. 12.00 Dzirnavu ielā 73. Pirmajiem 30 apmeklētājiem grāmatu “Kas es esmu” ar autogrāfu būs iespēja iegūt bez maksas, norādījuši apgāda pārstāvji.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl