Zarnu pārstrādes uzņēmums rada baisas smakas

Komentāri

Daugavpils Mežciema mikrorajona iedzīvotājiem nav paveicies – blakus uzbūvēts zarnu pārstrādes uzņēmums, kā rezultātā veidojas baisas smakas.

Daugavpils Mežciema mikrorajons savulaik bijusi populāra atpūtas vieta un kūrorts, kas atrodas blakus Daugavai. Tomēr no blakus uzceltā zarnu pārstrādes uzņēmuma nāk baisas smakas, kas pamatīgi traucē vietējiem iedzīvotājiem. ”Ļoti baisa smaka nāk no uzņēmuma! Šodien, piemēram, nav, bet citreiz jāspiež ciet deguns,” stāsta vietējais iedzīvotājs Pjotrs, ”mūsu rajonā nav vietas šādam uzņēmumam. Pirmkārt, nav attīrīšanas iekārtu. Brauc mašīna, sūknē uzņēmuma kanalizāciju. Otrkārt, šī bijusi kūrortzona. Nevar šeit būt šāds uzņēmums.”

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savukārt cits Mežciema iedzīvotājs Mihails, lai raksturotu baiso smakoņu, stāsta, ka no tās pat var palikt slikti. ”Sieviete gāja garām ceham. Uzvēdīja virsū smaku, un viņai kļuva slikti – drebuļi, trūka elpas,” stāsta Mihails, ”manai sievai ir alerģija. Dažas dienas iepriekš viņu aizveda ātrā palīdzība. Smirdoņa. Ātrās palīdzības darbinieki prasa – kā jūs šeit varat dzīvot? Sievai alerģija, knapi dabūja pie dzīvības.”

Tomēr uzņēmuma darbinieki un pārstāvji uzskata, ka stāsti ir pārspīlēti, turklāt, ja uzņēmumu aizvērtu vai pārceltu citur, darbu zaudētu ap 40 cilvēku. Vairāk par šo situāciju, skaties video!

Valsts vides dienesta pārstāve Jūlija Ņikitina norāda, ka iestāde apsekojusi zarnu pārstrādes rūpnīcu un secinājusi virkni pārkāpumu – nelegālu darbības paplašināšanu. Proti, cehs drīkst izmantot tikai 40% konkrētās teritorijas, taču realitātē tas to izmanto par visiem 100%. Tāpat tika konstatēta, ka nepareizi tiek uzglabātas izejvielas, kas arī rada neizturamo smaku u.c.

Video!

Lasi vēl