“Zapad” tiek izstrādātas darbības, lai atturētu agresiju pret Baltkrieviju un Krieviju, skaidro Minska

2 komentāri
“Zapad” tiek izstrādātas darbības, lai atturētu agresiju pret Baltkrieviju un Krieviju, skaidro Minska
SPUTNIK/LETA

Krievi ar baltkrieviem turpina aktīvi izmēģināt kara spēles mācībās “Zapad”, tikmēr Rīgā uz virsnieku mācībām pulcējas 40 augsta ranga NATO amatpersonas.

Rīgā pirmdien ir sāktas NATO militārās mācības “Steadfast Pinnacle 2017”. Tajās piedalās vecākie un augstākie virsnieki no NATO dalībvalstīm un Somijas. Kopumā zinības apgūs 40 virsnieku.

Tikmēr pie Baltijas valstu robežām pēdējo gadu lielākās mācības rīko Krievija un Baltkrievija. Kopš svētdienas sākusies otrā mācību fāze.

Vladimirs Makarovs
BALTKRIEVIJAS AIZSARDZĪBAS MINISTRIJAS PĀRSTĀVIS

Šajā jaunajā posmā mēs izstrādāsim karaspēka un spēku darbības metodes, veicot militāras darbības, lai atturētu agresiju pret Krieviju un Baltkrieviju.

Jānis Sārts
NATO IZCILĪBAS CENTRA DIREKTORS

Pagājušās nedēļas beigās Krievija paziņoja, ka pēkšķi mācībās sūta tanku brigādi vai divīziju uz Baltkrieviju, kā pēc kura avota. Baltkrievija publiski apgalvoja, ka neko nezina, beigās tie it kā nebrauc uz Baltkrieviju. Tas rāda uz spriedzi attiecībās!

Eksperti jau labu laiku pirms mācību sākuma brīdināja, ka šo spēka izrādīšanu pavadīs arī kiberuzbrukumi. Sakritība vai nē, bet par pēkšņiem traucējumiem Kurzemes mobilo sakaru frekvencēs aizsardzības ministram pirms nedēļas stāstījis uzņēmuma “Latvijas Mobilais telefons” vadītājs.

2 komentāri