2 komentāri

Krievijas un Baltkrievijas militāro mācību “Zapad 2017” laikā jābūt gataviem provokācijām, kas var izskatīties pēc negadījuma, – tā sarunā ar “900 sekundēm” norādīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Jau vēstīts, ka ASV diplomāti brīdina, ka septembrī gaidāmās Krievijas militārās mācības ”Zapad” liek Rietumiem būt gataviem Krievijas agresīvai rīcībai.

Ārlietu ministrs vērsa uzmanību, ka tiešā veidā šīs mācības Latviju, visticamāk, neapdraud, taču tās palielina spriedzi. Turklāt Krievija ir atsūtījusi ielūgumu novērot tikai militāro manevru beigu posmu.

Rinkēvičs minēja, ka tik plaša mēroga mācībās nav izslēgti dažāda veida negadījumi, kas var pāraugt arī plaša mēroga krīzē, tomēr viņš nedomā, ka tie pāraugs militāros draudos, jo Latvijā uzturas pastiprināts NATO kontingents.

Komentējot šāda veida “nejaušības”, viņš minēja tīšu vai netīšu citas valsts lidmašīnas nesaskaņotu ielidošanu Baltijas gaisa telpā, tādi mēģinot pārbaudīt valsts aizsardzības sistēmu.

Video: intervija ar Edgaru Rinkēviču

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl