“Zapad” laikā teju izzūd cigarešu kontrabanda uz Latviju

2 komentāri
“Zapad” laikā teju izzūd cigarešu kontrabanda uz Latviju
Ilustratīvs foto: Sputnik / LETA

Krievijas un Baltkrievijas kopīgo militāro mācību laikā teju izzuda nelegālo cigarešu kontrabanda uz Latviju, jo, visticamāk, organizētās noziedzības darboņi apzinājās, ka šajā laikā pastiprināti tika kontrolēta pierobeža.

Taču līdz šim šogad nelegālo cigarešu ievešana Latvijā notikusi ar lielu vērienu, – tā šorīt raidījumam “900 sekundes” atzina Valsts robežsardzes priekšnieks Normunds Garbars. Viņš gan vērtēja, ka pieķertās kontrabandas apjoma pieaugums drīzāk esot skaidrojums ar robežsardzes un muitas tehnisko ierīču uzlabošanu, piemēram, iegādāti jauni skeneri.

Normunds Garbars
Valsts robežsardzes priekšnieks ģenerālis

Ir ārkārtīgi liela aktivitāte no akcizēto preču pārvietotāju puses, un uz šodienu esam aizturējuši 25 miljonus cigarešu. Salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, kad visa gada garumā bija 14 miljoni cigarešu tika izņemtas uz valsts robežas, ir ārkārtīgi liela intensitāte.

Uz Latvijas un Krievijas, Latvijas un Baltkrievijas zaļās robežas pieķerto kontrabandas cigarešu lielie apjomi  skaidri norāda – tie nav paredzēti pārdošanai Latvijā, bet Latvija tiek izmantota kā tranzīta koridors uz Skandināviju un Rietumeiropu, kur cena par cigarešu paciņu ir daudzkārt augstāka nekā šeit un līdz ar to pieprasījums pēc “melnās ekonomikas” cigaretēm  ir ļoti liels.

2 komentāri