Zāļu lieltirgotāji uz vienu zāļu “kastīti” nopelna divas reizes; cenas būtu iespējams mazināt

7 komentāri
Zāļu lieltirgotāji uz vienu zāļu “kastīti” nopelna divas reizes; cenas būtu iespējams mazināt
Evija Trifanova / LETA

Cik pieejami ir medikamenti Latvijā un kas notiek ar to cenām? Piektdien notiks plaša konference par to, kurā piedalīsies eksperti arī no citām Eiropas valstīm.

Biedrības “Veselības projekti Latvijai” valdes priekšsēdētāja Vita Dumpe telefonintervijā “900 sekundēm” skaidro, ka ķēde, kā līdz pacientam nonāk zāles, ir ļoti gara un uzcenojums ir liels, jo katrs vēlas nopelnīt.

Zāļu lieltirgotājs uz vienu zāļu “kastīti” nopelna divas reizes, tāpēc viņa vērš uzmanību uz to, ka ir iespējams rast veidus, kā mazināt cenas, norāda Dumpe.

Tajā pašā laikā biedrības vadītāja norāda, ka ne visas zāles uzrāda būtisku efektivitāti pacientam, tāpēc valsts rūpīgi izvērtē, kuras zāles tiek kompensētas un kuras ne. Tāpat arī iedzīvotājiem jābūt ļoti uzmanīgiem, izvēloties sev medikamentus.

TOP komentāri

 • s
  +16 +16 0

  s

  Kamer nenāk talkā arzemju eksperti, mūsējie gudrie nespēj saskatīt nekādas iespējas kaut ko tautai ietaupīt, tas ir viens secinājums.Otrs-vai iedzīvotāji nosaka medikamentus, ko lietot, vai tas jādara ģimenes ārstiem, protams, ja viņus nelobē zaļu tirgotāji?
 • Sarmīte
  +14 +14 0

  Sarmīte

  Jau sen vajadzēja tos zāļu izplatītājus apturēt, jo tik milzīgas cenas nekur nav kā pie mums. Nesaprotu kāpēc tāda visatļautība un neviens negrib sakārtot šo samilzušos problēmu. Laikam ārstiem un zāļu piegādātājiem ir kaut kāda sadarbība,lai viens otram palīdzētu iztirgot zāles par neadekvātām cenām.
 • Ķencis
  +10 +10 0

  Ķencis

  Mīļie tautieši! Bet tā ir katrā lielveikalā,un uzņēmumā!!! Kāda vella pēc mēs uzturam kaut kādu konkurences padomi kura neko nedara!!! Tad izformējiet to sruktūru!!! Šai valstī tiešām kaut kas nav kārtībā!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl