“Zaļais koridors”: onkoloģijas pacientu skaits krasi pieaug

Komentāri

Tikmēr tā dēvētais zaļais koridors onkoloģijas pacientiem darbojas. Tā secinājuši mediķi un pacientu pārstāvji, apspriežot pirms diviem mēnešiem ieviesto jauno kārtību. Nokļūšana pie speciālista un uz izmeklējumiem tiek nodrošināti 10 dienu laikā.

Pacientei Olgai Martirosjanai tikko veikta ultrasonogrāfija un biopsija. No ģimenes ārsta līdz speciālistam un izmeklējumiem viņa tika četru darba dienu laikā. Sieviete atzīst: ja ne “zaļā koridora”, viņa droši vispār neko nebūtu iesākusi.

Olga uz Rīgu atbraukusi no Daugavpils. Lai gan “zaļais koridors” darbojas arī Daugavpils reģionālajā slimnīcā. Statistika rāda, ka vairākums pacientu grib izmeklēties tieši Latvijas Onkoloģiskajā centrā. Tomēr ģimenes ārsti tiek aicināti pacientus no Latgales sūtīt uz Daugavpili, bet no Kurzemes – uz Liepāju.

“Zaļais koridors” darbojas jau divus mēnešus. Un pa šo laiku zvanu un pacientu skaits ir pieaudzis vairākas reizes.

Latvijas Onkoloģijas centrs saņem vidēji 25 zvanus dienā, kas ir piecreiz vairāk nekā oktobra sākumā. Savukārt reālo pacientu skaits pieaudzis no 20 līdz 80 nedēļā. Lai process notiktu efektīvāk, ģimenes ārstiem tiek atgādināts par nepieciešamību veikt visas iespējamās analīzes un izmeklēšanas vēl pirms nosūtīšanas pie speciālista.

Šodienas tikšanās laikā ar ģimenes ārstiem arī panākta vienošanās, ka izmeklējumu rezultātus viņi varēs vienkārši piespraust pie nosūtījuma ar skavotāju, nevis visu pārrakstīt.

Pagaidām atklāts paliek jautājums par onkoloģiskajām operācijām. Dažiem pacientiem tās nākas gaidīt pat mēnesi. Šo problēmu plāno atrisināt, paplašinot ķirurgu skaitu, kuri operēs ne tikai Latvijas Onkoloģijas centrā, bet arī Gaiļezerā.

Lasi vēl