“Zaļais koridors” onkoloģijas pacientiem nedarbojas kā nākas

Komentāri

Jau vairāk nekā gadu vēža slimniekiem ir pieejams tā sauktais “zaļais koridors”. Tas ļauj pacientiem, kuriem konstatētas aizdomas par onkoloģisku saslimšanu, tikt uz konsultāciju 10 dienu laikā. Taču, kā atzīst onkologi, labā ideja nestrādā kā nākas, jo pirmreizējo un sekundāro izmeklējumu esot krietni mazāk nekā plānots. 

Gada sākumā piešķirot 12 miljonus “zaļā koridora” attīstībai, Veselības ministrija prognozēja, ka vēža diagnostiku saņems ap 36 tūkstošiem pacientu. Taču līdz oktobrim tie bija tikai 7000 tūkstoši.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Anda Čakša
veselības ministre

Mēs redzam, ka pacientu plūsma nav tik liela, kā varētu būt. Mums ir diezgan daudz brīvu vietu, kuras mēs turam. Bet pacientu īsti nav.

Saeimas sabiedrības veselības apakškomisijas vadītājs Romualds Ražuks akcentē, – situācija, ka “zaļais koridors” nedarbojas, kā tam būtu jāstrādā, ir nenormāla, ņemot vērā, cik bieži Latvijā vēzis tiek atklāts novēloti.

Skaties VIDEO un uzzini vairāk!

 

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 1

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl