“Zaļais koridors” onkoloģijas pacientiem nedarbojas kā nākas

Komentāri

Jau vairāk nekā gadu vēža slimniekiem ir pieejams tā sauktais “zaļais koridors”. Tas ļauj pacientiem, kuriem konstatētas aizdomas par onkoloģisku saslimšanu, tikt uz konsultāciju 10 dienu laikā. Taču, kā atzīst onkologi, labā ideja nestrādā kā nākas, jo pirmreizējo un sekundāro izmeklējumu esot krietni mazāk nekā plānots. 

Gada sākumā piešķirot 12 miljonus “zaļā koridora” attīstībai, Veselības ministrija prognozēja, ka vēža diagnostiku saņems ap 36 tūkstošiem pacientu. Taču līdz oktobrim tie bija tikai 7000 tūkstoši.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Anda Čakša
veselības ministre

Mēs redzam, ka pacientu plūsma nav tik liela, kā varētu būt. Mums ir diezgan daudz brīvu vietu, kuras mēs turam. Bet pacientu īsti nav.

Saeimas sabiedrības veselības apakškomisijas vadītājs Romualds Ražuks akcentē, – situācija, ka “zaļais koridors” nedarbojas, kā tam būtu jāstrādā, ir nenormāla, ņemot vērā, cik bieži Latvijā vēzis tiek atklāts novēloti.

Skaties VIDEO un uzzini vairāk!

 

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl