“Zaļais koridors” onkoloģijas pacientiem nedarbojas kā nākas

Komentāri

Jau vairāk nekā gadu vēža slimniekiem ir pieejams tā sauktais “zaļais koridors”. Tas ļauj pacientiem, kuriem konstatētas aizdomas par onkoloģisku saslimšanu, tikt uz konsultāciju 10 dienu laikā. Taču, kā atzīst onkologi, labā ideja nestrādā kā nākas, jo pirmreizējo un sekundāro izmeklējumu esot krietni mazāk nekā plānots. 

Gada sākumā piešķirot 12 miljonus “zaļā koridora” attīstībai, Veselības ministrija prognozēja, ka vēža diagnostiku saņems ap 36 tūkstošiem pacientu. Taču līdz oktobrim tie bija tikai 7000 tūkstoši.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Anda Čakša
veselības ministre

Mēs redzam, ka pacientu plūsma nav tik liela, kā varētu būt. Mums ir diezgan daudz brīvu vietu, kuras mēs turam. Bet pacientu īsti nav.

Saeimas sabiedrības veselības apakškomisijas vadītājs Romualds Ražuks akcentē, – situācija, ka “zaļais koridors” nedarbojas, kā tam būtu jāstrādā, ir nenormāla, ņemot vērā, cik bieži Latvijā vēzis tiek atklāts novēloti.

Skaties VIDEO un uzzini vairāk!

 

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl