“Zaļais koridors”: ģimenes ārsti neizpratnē par pārbaudēm

1 komentārs

Ģimenes ārsti neizpratnē par gaidāmajām pārbaudēm tā sauktā “zaļā koridora” izmantošanu praksē.

Ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Sarmīte Veide šorīt LNT raidījumā “900 sekundes” norādīja, ka Veselības inspekcijas atnākšana jebkuram ārstam ir stress. Tas ir divkāršs, ja ārstu prakses tiek pārbaudītas gripas sezonas laikā, kad ir ļoti daudz pacientu un mājas izsaukumu. Tāpēc ģimenes ārsti ir neizpratnē, ka tieši tagad Veselības ministrija nolēmusi veikt kontroli.

Ārsti norāda, ka pēc statistikas 75% gadījumu “zaļā koridora” ietvaros pārbaudītajiem pacientiem onkoloģiskā saslimšana apstiprinās. Tas esot ļoti augsts rādītājs, kas liecina par ģimenes ārstu darba labu kvalitāti.

Ligita Vulfa, ģimenes ārste

Kā var pārbaudīt sistēmu, kas īsti vēl nav aizgājusi? Varbūt tā ir saeļļota, bet īsti nav darbībā pārbaudīta, un dakterim tā nav iestrādājusies kā rutīna. Tāpēc man īsti nav skaidri saprotams šo pārbaužu mērķis.

Veselības ministre Anda Čakša skaidro, ka tiks pārbaudīts, vai, nosūtot pacientu pie onkologa, ģimenes ārsti veic visas nepieciešamos primāros izmeklējumus. Ja to nav, pacients nevar iziet nākamos posmus un sistēma nedarbojas pietiekami ātri un efektīvi. Esot aizdomas, ka dažos reģionos daļa izmeklējumu vienkārši nav pieejami.

Video: LNT Ziņas

1 komentārs