“Zaļā brīvība”: Tuvākajos gados būtiski jāsamazina plastmasas pudeļu nonākšana dabā

2 komentāri

Otrdien, 19. martā, tiks publiskots organizācijas “Zaļā brīvība” un zinātnieku akadēmiķu kopīgi veikts pētījums par to, kā Latvijā varētu tikt ieviesta daudz apspriestā un arī kritizētā depozītu sistēma.

Pētījuma autori, Latvijas un Igaunijas zinātnieki, analizējuši depozītu sistēmas darbību Igaunijā un Lietuvā un piedāvā savu risinājumu dzērienu iepakojumu sistēmas darbībai Latvijā. Analizētas gan infrastruktūra, gan iespējamās izmaksas un citi aspekti.

“Mēs salīdzinājām, kā sistēmas darbojas Lietuvā un Igaunijā. Igaunija ieviesa šo sistēmu pirms kāda laika, bet Lietuva nesen. Lietuvas sistēma tiek uzskatīta par vienu no modernākajām pasaulē. Mācīties varam daudz,” tā intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” pastāstīja organizācijas “Zaļā brīvība” vadītājs Jānis Brizga.

Viņaprāt, pastāv diezgan liela iespējamība, ka Latvijā tiks ieviesta depozīta sistēma.

“Eiropas Savienība ir izvirzījusi augstākus mērķus vispār cīņā pret plastmasas piesārņojumu, paredzot to, ka tuvākajos gados mums ir būtiski jāpalielina savākto plastmasas pudeļu apjoms. Līdz 2029. gadam savācot 90% pudeļu, kas nonāk tirgū. Principā nav cita mehānisma, kā to izdarīt, jo šis stimuls, depozīts un nauda, ir spēcīgākais, kas var stimulēt cilvēkus,” norādīja Brizga.

2 komentāri