Zagļi no kapiem rok ārā puķes un rauj no rokām somiņas

Pievienot komentāru
Zagļi no kapiem rok ārā puķes un rauj no rokām somiņas
Foto: Brian Smithson /Flickr

”Man bija ļoti skaista hortenzija, par tik dārgu naudu nopirku – izraka un viss, vairs nav. Man vēl daudz kas pazudis. [..] Mēs karinām somiņas kaklā, kad ejam pēc ūdens, jo atstāt nevar neko,” stāsta Vizma, kura uz kapiem nāk apkopt Afganistānā bojā gājušā dēla Normunda atdusas vietu.

Viņa atzīst, ka kapos nekad nav jutusies droši. Taču nelāgā sajūta ir nevis spoku un mirušo garu, bet gan apkārt klīstošo zagļu dēļ.

Rīgas Kapsētu pārvaldē stāsta, ka kapu kopējiem somiņas tiek rautas ārā no rokām. Tāpat notiek arī kapu apmaļu un kapu pieminekļu zādzības.

Statistikas dati, liecina, ka šogad par trešdaļu pieaudzis krimināllietu skaits par kapu apgānīšanu. Tāpat nemazinās arī kapsētās notikušo zādzību skaits. Lai cīnītos ar kapu apgānītājiem, Rīgas pašvaldība grasās ieviest kapos videonovērošanas kameras.

Drošības apsvērumu dēļ pašvaldība pagaidām neatklāj, kurās kapsētās tiks izvietotas videonovērošanas sistēmas. Ir zināms, ka no 20 Rīgas pašvaldības kapsētām videokameras tiks uzstādītas 12 atdusas vietās. Tuvākā gada laikā video novērošana notiks arī pārējās astoņās kapsētās.

Videonovērošanas sistēmu uzstādīšanas projekta kopējās izmaksas ir aptuveni 10,5 tūkstoši eiro.

Visas Rīgas kapsētu kopējā teritorija ir 450 hektāri.