Zagļi no kapiem rok ārā puķes un rauj no rokām somiņas

Komentāri

”Man bija ļoti skaista hortenzija, par tik dārgu naudu nopirku – izraka un viss, vairs nav. Man vēl daudz kas pazudis. [..] Mēs karinām somiņas kaklā, kad ejam pēc ūdens, jo atstāt nevar neko,” stāsta Vizma, kura uz kapiem nāk apkopt Afganistānā bojā gājušā dēla Normunda atdusas vietu.

Viņa atzīst, ka kapos nekad nav jutusies droši. Taču nelāgā sajūta ir nevis spoku un mirušo garu, bet gan apkārt klīstošo zagļu dēļ.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Rīgas Kapsētu pārvaldē stāsta, ka kapu kopējiem somiņas tiek rautas ārā no rokām. Tāpat notiek arī kapu apmaļu un kapu pieminekļu zādzības.

Statistikas dati, liecina, ka šogad par trešdaļu pieaudzis krimināllietu skaits par kapu apgānīšanu. Tāpat nemazinās arī kapsētās notikušo zādzību skaits. Lai cīnītos ar kapu apgānītājiem, Rīgas pašvaldība grasās ieviest kapos videonovērošanas kameras.

Drošības apsvērumu dēļ pašvaldība pagaidām neatklāj, kurās kapsētās tiks izvietotas videonovērošanas sistēmas. Ir zināms, ka no 20 Rīgas pašvaldības kapsētām videokameras tiks uzstādītas 12 atdusas vietās. Tuvākā gada laikā video novērošana notiks arī pārējās astoņās kapsētās.

Videonovērošanas sistēmu uzstādīšanas projekta kopējās izmaksas ir aptuveni 10,5 tūkstoši eiro.

Visas Rīgas kapsētu kopējā teritorija ir 450 hektāri.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl