Žagarkalns gatavs ziemas slēpošanas sezonai – viena nogāze noklāta ar iepriekšējā ziemā sagatavotu sniegu

Pievienot komentāru

Šķiet, ka ir atrasta iespēja, kā kalnu slēpošanas tīkotājiem nodrošināt sniegu vēl pirms snigšanas un arī vēl pirms iespējams darbināt sniega lielgabalus.

Žagarkalnā viena no nogāzēm jau otro gadu pēc kārtas klāta ar iepriekšējā ziemā sagatavotu sniegu.

Ja kāds vēlas redzēt, kā cilvēki slēpo un snovo uz teju gadu veca sniega, jau tagad var doties uz Žagarkalnu, Cēsīs. Kamēr pārējā Latvijā vēl tikai gaidāms sniegs, šajā kalnā sniegs turējās visu vasaru kopš aizvadītās ziemas, un tagad tas tiek uzklāts uz trases.

“Mums bija vairākkārt, kad Ziemassvētki un Jaunais gads bija bez sniega un sezonu varējām sākt tikai janvārī,” stāsta Žagarkalna direktors Māris Zvīnis.

Viņš norāda, ka nepastāvīgās Latvijas ziemas lika meklēt risinājumu tam, kā nodrošināt stabilu slēpošanas sezonas sākumu.

“Nedaudz mierīgāka sajūta, kad mēs zinām, ka mums būs sniegs un decembrī noteikti strādāsim, pirms tam nebija garantijas,” bilst Zvīnis.

Kāds kalnu slēpošanas uzņēmējs no Somijas ierosināja jaunajai sezonai sniegu sagatavot jau iepriekšējā ziemā, kad ir stingrs sals.

“Kad sniega ražošanā lielākā ražība, tad saražojam sniegu un sastumjam lielā čupā, un izveidojam tādu piramīdu,” stāsta Zvīnis.

Sniega kaudze jātaisa tiešām milzīga un ar iespējami mazu virsmu, sniegu pārklāj ar skaidu kārtu un pēc tam vēl apsedz ar izolējošu tekstilu. Mērķis, lai iespējami vairāk sniega pārdzīvotu vasaras karstumu.

Pēc vasaras nu jau mazāko sniega krāvumu, gatavojoties jaunajai sezonai, atkal atbrīvo no biezās segas un sāk to klāt uz trases. Atsegšana un uzklāšana aizņem nepilnu nedēļu.

Uz nākamo sezonu pie labvēlīgiem apstākļiem iecerēts sniegu sapakot divreiz vairāk, lai sezonu varētu atklāt jau ar divām nogāzēm.