VVD vadītāja: Katram trešajam industriālajās teritorijās esošajam uzņēmumam trūkst vidi piesārņojošās darbības atļaujas

Pievienot komentāru

No uzņēmumiem, kuri darbojas industriālajās teritorijās, apmēram katram trešajam trūkst vidi piesārņojošās darbības atļaujas, šorīt intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” pastāstīja Valsts vides dienesta (VVD) ģenerāldirektore Elita Baklāne-Ansberga.

Pie šāda slēdziena VVD nācis šonedēļ, īstenojot industriālo zonu un degradēto teritoriju kontroles kampaņu, tostarp autoservisu pārbaudes.

Kampaņas laikā gan pārkāpējiem sodi pārsvarā neesot piemēroti, bet īstenots princips “Konsultē vispirms!” – uzņēmumi tiek informēti, kādas atļaujas jāsaņem. “Ja uzņēmumi būs gatavi sakārtot savu darbību, tad arī būs iespēja tikt cauri bez soda,” skaidroja Baklāne-Ansberga.

Viņa atzina, ka šajā kampaņā tika pārbaudīti uzņēmi, kuri ikdienā nav VVD redzeslokā, jo nav informējuši dienestu par to, ka veic darbību, kas saistīta ar vides piesārņošanas riskiem. “Tie ir dažādi autoservisi. Ir liela problēma ar nolietotu transportlīdzekļu apsaimniekotājiem, kas nelegāli veic transportlīdzekļu izjaukšanu un rada lielus riskus videi. Tie arī bija dažādi metālapstrādes uzņēmumi, kas tiešām nebija zinājuši un iedomājušies, ka viņiem šāda atļauja ir jāsaņem. Vairākās vietās tika atrasti arī bīstamie atkritumi, tajā skaitā viena nelegāla plastmasas atkritumu uzglabāšanas vieta. Tā kā mūsu kampaņa ir veiksmīga, lai arī jāsaka, ka rezultāti nav iepriecinoši,” pastāstīja VVD ģenerāldirektore.

Kā ziņots, trešdien notikušās kontroles kampaņas laikā VVD inspektori visas dienas laikā veica pārbaudes iepriekš identificētās paaugstināta riska industriālajās zonās un degradētajās teritorijās visā Latvijā. Kampaņas mērķis bija atklāt uzņēmumus, kas bez attiecīgas atļaujas veic piesārņojošās darbības, un panākt vides aizsardzības prasību ievērošanu to darbā.

Kopumā VVD inspektori veica pārbaudes vairāk nekā 20 dažādās teritorijās visā Latvijā. Vidzemē pārbaudes tika veiktas Gulbenes, Apes un Smiltenes novados, Zemgalē – Jelgavā, Latgalē – Ludzā, Rēzeknē, Jēkabpilī, Kurzemē – Liepājā, Talsos, Tukumā un Engures novadā. Tāpat kontroles kampaņas laikā vides inspektori veica pārbaudes Rīgā un Olainē.