VVD ģenerāldirektore: Lielāko daļu dzelzceļa cisternas noplūdušās degvielas Valmierā izdevies savākt

0 Komentāru
VVD ģenerāldirektore: Lielāko daļu dzelzceļa cisternas noplūdušās degvielas Valmierā izdevies savākt
KASPARS KRAFTS, F64

Lielāko daļu no uzņēmuma “East-West Transit” Valmierā no dzelzceļa cisternas noplūdušās dīzeļdegvielas izdevies savākt, šorīt intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” pastāstīja Valsts vides dienesta (VVD) ģenerāldirektore Elita Baklāne-Ansberga.

VVD ceturtdien, 8. oktobrī, bija informējis, ka Valmierā, uzņēmuma “East-West Transit” naftas bāzē Muižas ielā 15b, no dzelzceļa cisternas notikusi naftas produktu noplūde un pēc sākotnējām aplēsēm no cisternas noplūdušas aptuveni 30 tonnas dīzeļdegvielas.

“Jā, vakardien bija salīdzinoši nopietna avārija naftas bāzē, Valmierā, kur rezervuāra uzpildes laikā bija degvielas noplūde. Tiešām noplūda diezgan liels daudzums – ap 30 tonnām,” paskaidroja Baklāne-Ansberga.

Viņa teica, ka “East-West Transit” operatīvi paziņojis par notikušo VVD, kā arī palīgā piesaistīts Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests. Laimīgas sagadīšanās rezultātā “Valmieras ūdens” todien veica arī kanalizācijas sistēmas uzturēšanas darbus un bija iespēja šo sistēmu noslēgt, lai naftas produkti neaizplūstu uz Valmieras notekūdeņu attīrīšanas iekārtām un netraucētu to darbu.

“Kopumā jāuzteic uzņēmuma reakcija šajā brīdī un, īpaši, VUGD rīcība, ka ir izdevies novērst tādas nepatīkamas situācijas un nopietnas sekas videi. Lielāko daļu degvielas ir izdevies savākt, bet darbi teritorijā vēl turpinās,” sacīja VVD ģenerāldirektore.

“East-West Transit” naftas bāzei Valmierā, Mūrmuižas ielā 15b, ir izdota B kategorijas piesārņojošas darbības atļauja naftas produktu pārkraušanai un uzglabāšanai.

“East West Transit” reģistrēta 1996. gadā un tās pamatkapitāls ir 3,261 miljons eiro. Uzņēmuma finanšu dati par 2019. gadu vēl nav publiskoti, bet 2018. gadā tas strādāja ar 163 miljonu eiro apgrozījumu un 950 974 eiro peļņu.

Kā minēts kompānijas mājaslapā, “East-West Transit” ir uzņēmums ar vietējo kapitālu, kas Latvijas degvielas tirgū darbojas kopš 1996.gada. Laika gaitā tika nodibināta sadarbība ar valsts AS “Latvijas nafta”, un turpmāk “East-West Transit” veic savu darbību zem preču zīmes “Latvijas nafta”.

“East West transit” 80% daļu pieder Ivo Vasiļevskim, bet 20% daļu – Donātam Vaitaitim.
0 Komentāru