VUGD informē par atklātajiem pārkāpumiem Latvijas tirdzniecības centros un citās publiskajās vietās

0 Komentāru

Pēc traģiskā ugunsgrēka lielveikalā Kemerovas pilsētā Krievijā jautājumi par ugunsdrošību kļuvuši aktuāli arī Latvijā. Rosās gan atbildīgās institūcijas, gan iedzīvotāji, kuri ziņo par saviem novērojumiem dažādās sabiedriskās vietās.

Šajās dienās veikti arī ugunsdrošības reidi daudzās publiskajās ēkās. Par to, ka tas notiks, bija neoficiāli zināms jau iepriekš. Neraugoties uz to, 18 tirdzniecības centros ir atklājušies ugunsdrošības prasību pārkāpumi, piemēram, nepietiekami mācīts personāls un nobloķētas avārijas izejas.

Ugunsdzēsēji veica reidus veikalos, kinoteātros, sabiedriskajās ēkās. Iespējams, ka iegūtā informācija nav pārāk precīzi, jo bija nopludinātas ziņas, ka reidi notiks.

Tomēr pat pēc Krievijas traģiskā piemēra un ziņām, ka VUGD dosies pārbaudēs, daudzi publisku ēku apsaimniekotāji par evakuācijas izejām nav likušies ne zinis. Rīgā situācija vēl ir salīdzinoši laba, lielākās drošības problēmas konstatētas reģionos.

Aleksandrs Drozds
VUGD pārstāvis

Astoņi pārkāpumi saistīti ar dežurējoša personāla nepietiekamām zināšanām par rīcību ugunsgrēka gadījumā. Tādas problēmas joprojām pastāv!

Pārkāpējiem noformēti protokoli, draudēs soda naudas. Nevienā iestādē gan problēmas neesot bijušas tik nopietnas, lai to slēgtu.

Apsaimniekotājiem un īpašniekiem regulāri nākas atskaitīties ugunsdzēsējiem, taču ikreiz pārbaudēs atklājas lielākas vai mazākas nebūšanas.

Aleksandrs Drozds
VUGD pārstāvis

Vismaz reizi trīs gados notiek plānotas pārbaudes pilnā apjomā, šobrīd izlases kārtībā bija pārbaudes, saistītas ar drošību.

Vairāki lielie Rīgas tirdzniecības centri “TV3 Ziņām” atteica sarunu par ugunsdrošību. Tikmēr sociālajos tīklos iedzīvotāji vēršas pie glābējiem ar saviem novērojumiem. Iedzīvotājiem ir bažas par ugunsdrošību arī mācību iestādēs.

Jau vēstīts, ka ugunsgrēkā Kemerovas tirdzniecības centrā Krievijā svētdien bojā gāja 64 cilvēki. Traģēdiju tik lielu vērsa fakts, ka tirdzniecības centrā nav darbojusies trauksmes signalizācija un evakuācijas izejas bija slēgtas.

0 Komentāru