VUGD depo stāvoklis vēl aizvien ”no iepriekšējā gadsimta”, atzīst priekšnieka vietnieks

0 Komentāru
VUGD depo stāvoklis vēl aizvien ”no iepriekšējā gadsimta”, atzīst priekšnieka vietnieks
Foto: LETA

Daudzos Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) depo vēl aizvien valda ”iepriekšējais gadsimts”, un remonts tur nav veikts no pagājušā gadsimta sešdesmitajiem vai septiņdesmitajiem gadiem, sacīja VUGD priekšnieka vietnieks pulkvedis Kristaps Eklons.

Tehniskā nodrošinājuma uzlabošana VUGD tika sākta vēl pirms Zolitūdes traģēdijas. Piemēram, tika sākts domāt par jaunu ugunsdzēsēju transporta iegādi. Tādēļ patlaban šajā jomā Latvijas VUGD ir izdevies pietuvoties Eiropas līmenim, taču skumja aina vērojama pašā darba vidē. “Vide, kurā strādā glābēji, – tur ir skumja bilde, un ir vajadzīgi milzīgi resursi, lai to uzlabotu,” atzina K. Eklons.

Pirms gada, pēc Zolitūdes traģēdijas, tika pievērsta pastiprināta uzmanība ugunsdzēsēju darba apstākļiem. Piemēram, faktam, ka glābējiem savās darba vietās nav iespējas izmazgāt darba tērpus, kā arī tam, ka depo remontdarbu veikšanu brīvajos brīžos uzņemas paši ugunsdzēsēji.

Pērn 21. novembrī, iebrūkot lielveikala Maxima jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki. Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas.

Pieminot Zolitūdē notikušās traģēdijas upurus, ceturtdien, 20. novembrī, notiks vairāki atceres pasākumi.

0 Komentāru