VP šogad reģistrējusi 385 transportlīdzekļu sadursmes ar meža dzīvniekiem

1 komentārs
VP šogad reģistrējusi 385 transportlīdzekļu sadursmes ar meža dzīvniekiem

Valsts policija (VP) šogad līdz otrdienai, 5. oktobrim, reģistrējusi 385 ceļu satiksmes negadījumus, kuros notikusi sadursme ar meža dzīvnieku, liecina VP publiskotā informācija.

VP autovadītājus aicina būt īpaši vērīgiem, norādot, ka patlaban, kad koki un ceļa malas krāsojas rudenīgos toņos, meža zvēri var palikt aizvien sliktāk pamanāmi.

Autovadītājiem jābūt īpaši piesardzīgiem mežainos apvidos un ceļa posmos, kur ir neliels attālums starp ceļa nomali un kokiem vai krūmiem, jo pastāv lielāka iespēja, ka šādā posmā jebkurā diennakts laikā uz braucamās daļas var izskriet dzīvnieks. Taču autovadītājiem ir jābūt arī vērīgiem un uzmanīgiem jebkurā valsts teritorijā.

Kopumā šogad līdz 5. oktobrim Valsts policija fiksējusi 385 ceļu satiksmes negadījumus, kuros notikusi sadursme ar meža dzīvnieku. “Vēršam uzmanību, ka meža dzīvnieki mēdz pārvietoties arī baros un to uzvedība nav paredzama, tāpēc jāievēro īpaša piesardzība. Lai izvairītos no iespējama ceļu satiksmes negadījuma, aicinām būt uzmanīgiem, kā arī ievērot ceļa zīmes, kas attiecīgajos ceļu posmos norāda par iespējamu meža dzīvnieku klātbūtni,” aicina VP.

Policijā arī atgādina, ja noticis ceļu satiksmes negadījums, kurā notriekts dzīvnieks, par to jāinformē VP, zvanot pa tālruni 110.

Ja negadījumā nav cietuši cilvēki un transportlīdzeklim nav radušies bojājumi, kuru dēļ tas nevarētu turpināt ceļu, par notikušo ir jāinformē Valsts meža dienests. Tāpat policijā atgādina, ka nekādā gadījumā nedrīkst atstāt notikuma vietu, jo šāda situācija – sadursme ar meža dzīvnieku – ir uzskatāma par ceļu satiksmes negadījumu.

Ieskaties šeit: Autovadītājiem bīstamākie meža dzīvnieki – aļņi, brieži, mežacūkas un stirnas